Кремль доручив росЗМІ рідше згадувати Трампа – щоб Путін виглядав більш рішучим

Після телефонних переговорів президента РФ Володимира Путіна з американським лідером, що відбулися 12 лютого, пропагандистські російські ЗМІ отримали нові рекомендації з Кремля. Про це пише Медуза.

Так, у новинах про розмову двох президентів пропагандистам необхідно підкреслювати, що це була ініціатива і перемога Путіна. При цьому співробітників росЗМІ просять рідше згадувати ім’я Трампа – як у сюжетах про переговори, так і загалом у зведеннях про США.

У політблоці занепокоєні тим, що росіяни можуть почати сприймати Трампа більш ініціативним і рішучим політиком, ніж Путіна. Тому вони вимагають підкреслювати, що саме від російського президента залежить результат будь-яких переговорів з американським колегою.

Ось два приклади з нових рекомендацій: “Він, а не Трамп вирішує їхню долю”. “У підсумку президент [РФ] отримає те, що хоче”.

Політтехнолог, який співпрацює з політблоком АП, каже “Медузе”, що в Кремлі не хочуть, щоб Трамп поставав перед російськими громадянами як “сильний лідер, здатний змінити ситуацію”: “[Російський] президент на цьому тлі був би веденою – тобто слабкою – стороною. Виходить, що Путін не зміг, а Трамп зміг? Така картинка нікому не потрібна”.

При цьому переговори не повинні викликати в аудиторії “помилкові, занадто оптимістичні очікування”. Читачам і глядачам у РФ рекомендується повідомити, що “Путін із Трампом фактично викреслюють Зеленського і ЄС зі списку тих, кого вони вважають здатними вести адекватну розмову, а Київ і Брюссель стрімко втрачають право голосу: їхня думка вже не цікавить сторони, які ведуть переговори”. Сам факт бесіди куратори з АП радять подавати як “доказ того, що світ став багатополярним”.

Цього тижня співробітникам російських видань також доручили буквально скоротити кількість текстів зі згадкою Трампа – і про внутрішню, і про зовнішню політику США.

На думку політтехнолога, який співпрацює з політблоком АП, росіяни цікавляться Трампом, тому що “новини про нього – це новини про зміни”.

“На краще чи гірше – це можна зрозуміти тільки на місці. З боку все на краще: [американських] чиновників скорочують, з неефективними витратами борються. Як на ділі – ніхто не знає, але для людини, яка не занурена в порядок денний, має гарний вигляд, – каже технолог. – І випливає запитання: а в нас чому не так? Цей контраст треба зняти”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.