6 листопада в Києві невідомий кинув вибухівку на дах автомобіля, який належить російсько-українському бізнесменові Ігорю Сало.
У підсумку Сало – поранений, його охоронець загинув. Про те, як сталася трагедія, ви можете прочитати за посиланням.
Що відомо про Ігоря Сало
Родом Ігор Сало з міста Балаклія, яке розташоване в Харківській області. Вищу освіту отримав у Харківському фармацевтичному інституті. Службу в армії проходив у Східній Німеччині в складі радянських військ.
На початку кар’єри займався фармацевтикою і енергетикою в Москві, тому журналісти його часто називають російським бізнесменом. Однак, як з’ясували ЗМІ, не отримавши необхідного успіху, він повернувся на батьківщину.
У 2010 році познайомився з “Міс Україна-1995” Владою Литовченко і завдяки дівчині зміг завести “корисні” знайомства. Наприклад, з Ігорем Бакаєм – колишнім головою Нафтогазу, який у 2004 році втік у Росію.
Серед знайомих Сала, крім Бакая, були представники “Партії Регіонів”, міністри, наприклад, колишній глава МВС Микола Білоконь, а також син екс-генпрокурора Віктора Пшонки – Артем, якому також приписують участь у багатьох незаконних схемах.
Сім’я Сало контролювала харківську фармакологічну групу компаній “Здоров’я”, в яку входили три заводи в Харкові (“Здоров’я”, “Здоров’я народу” і “Дослідний завод ДНЦЛЗ”) і завод у Києві “Фармекс”.
Рейдерство, “вугільні схеми” і зв’язок з РФ
За інформацією видання “Ділова столиця”, у 2008-2009 роках Сало отримав контроль над монопольним виробником інсуліну в Україні “Індар”, а також над двома виробниками наркотичних препаратів – “Здоров’я народу” і “Дослідний завод ДНЦЛЗ” – шляхом виведення цих підприємств із державної власності.
Видання “Економічна правда” зазначає, що поки шляху перевезення вугілля з “ДНР” і “ЛНР” на контрольовану територію України не були перекриті, Ігор Сало для поставки українського вугілля енергетичним компаніям використовував фірми, наближені до його харківського партнера Артура Гарібяна.
А в 2015 році видання Insider писало про зв’язок Сала з компанією Sovewick Holding Limited, за участю якої була організована афера з “тіньовою” торгівлею вугіллям. Його закуповували за завищеною ціною в окупованих районах Донбасу, а після поставляли в Україну через російські митні пункти. Сало “завдяки” таким схемам отримував чималі прибутки.
Деякі видання пишуть, що у бізнесмена Ігоря Сало є близько 8 паспортів, які він використовував, щоб ховатися від переслідувань ображених на нього бізнесменів.
Крім цього, Сало підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами і бізнесменами, а також «нечистими на руку» українськими політиками. Один час Сало був “під прицілом” СБУ і НАБУ, на бізнесмена були заведені справи, що стосуються «тіньової» торгівлі вугіллям. Однак до серйозного кримінального переслідування справа так і не дійшла.