КСУ обмежив повноваження НАБУ на вимогу підприємства Коломойського

КС визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”. Відповідне рішення було прийнято за конституційною скаргою Акціонерного товариства “Запорізький завод феросплавів” під час закритої частини пленарного засідання Другого сенату КС, повідомляє Укрінформ.

“КС задовольнив конституційну скаргу “Запорізького заводу феросплавів” та визнав неконституційним положення статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”, – повідомило джерело агентства.

Відповідне виробництво КСУ відкрив у минулому році за скаргою акціонерного товариства “Запорізький завод феросплавів” – підприємства, яке контролюється групою “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У Коломойського вважають неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами про визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.

Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що скасування через суд таких угод – це механізм зупинення корупційних схем на час, поки ще триває розслідування у справі ще не винесено вироки.

За чотири роки роботи НАБУ подало 42 позову, за яким визнані недійсними 92 сумнівні оборудки. До держпідприємств повинні були повернутися 7 млрд грн. Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, поки триває розслідування.

В НАБУ вважають таке рішення «узаконеним розкраданням держпідприємств».

«КС узаконив розкрадання коштів держпідприємств через закупівлі за завищеними цінами, позбавивши НАБУ права вимагати через суд анулювання незаконних угод. Це рішення — в інтересах організаторів корупційних схем, а не України. Позиція НАБУ згодом», — повідомляють в бюро.

Як повідомляли раніше, високопоставлені чиновники України масово приватизують службові квартири в дорогих житлових комплексах Києва.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.