Серед держав – членів НАТО були ті, хто не хотів, щоб Україна отримала статус партнера Альянсу з розширеними можливостями. Однак негативний розвиток подій вийшло запобігти. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі «Радіо НВ».
За словами глави МЗС, рішення про приєднання країни до Програми розширених можливостей НАТО приймалося за процедурою умовчання. Це означає, що рішення прийнято, якщо до певного дня ніхто з членів НАТО не заявив про своє негативне ставлення до відповідних планів.
Чиновник зазначив, що на все пішло кілька днів.
«Ми знаємо, що свербіли руки у декого цю процедуру порушити, але все ж вдалося запобігти такому сценарію. Цього не було зроблено», – сказав він.
Причому міністр не став уточнювати, хто був противником і що було зроблено. Керівник українського зовнішньополітичного відомства уточнив лише, що мова йде про «впливових гравців».
«Ми показали, що навіть у найскладніших питаннях, коли дуже впливові гравці кажуть «ні», ми змогли перетворити «ні» на «так»», – додав він.
Тепер, вважає Кулеба, аналогічного результату можна досягати у будь-якому питанні взаємодії країни з Альянсом.
Міністр підкреслив, що було дуже складно, але цю історію з точки зору дипломатії він називає захоплюючою.
Раніше генсек НАТО заявив, що Україна виявилася для блоку дуже цінним партнером і статус їй був наданий, незважаючи на протидію Угорщини.