Кулеба: Україну можна об’єднати як США

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Україні слід забути нав’язану мантру про “розділену державу”, дивлячись на вибори в Сполучених Штатах Америки. Про це він написав у своєму блозі на”Новое время”.

Міністр пояснив, що “привид поділу” переслідує українців приблизно з 2004 року. Однак у 2014 році опір російській агресії вже об’єднав більшу частину українців і акцент у маніпуляціях про “розділену” країну перейшов на тимчасово окуповані території.

“При цьому “глибинний нав’язаний страх” нікуди не пропав і українці все ще бояться, що, визнавши відмінності, дадуть “розірвати себе на частини”, – пише Кулеба.

Він також розповів, що українці бояться не так тверджень про розділену країну, як помилкових висновків. Наприклад, що на заході ніби хочуть зближення з ЄС і НАТО, а на сході відкидають членство України в цих організаціях. Або ж “висновок” про те, що болгари та угорці, які живуть в Україні, хочуть відокремитися.

“За даними соціологів, “мовне питання” хвилює не більше одного відсотка українців. Після початку російської агресії більшість українців підтримують курс на вступ України до ЄС і НАТО, і ця підтримка зростає з року в рік. Національні меншини – наше національне багатство, а не загроза. Ось така ми єдина розділена країна”, – пояснює дипломат.

За словами Кулеби, у світі сьогодні існує чимало прикладів набагато більш “розділених” країн, ніж Україна, які при цьому успішно розвиваються і щасливо живуть. Наприклад, до таких країн відносяться монорелігійна і моноетнічна Польща, федеративна Німеччина і Сполучені Штати Америки.

Уточнюється, що Польщу розділили практично навпіл політично і географічно останні президентські вибори, проте з нею все гаразд. У Німеччині підтримка різних політичних сил практично точно збігається з “історичним шрамом”, залишеним на карті в результаті поділу країни на “схід” і “захід” залізною завісою після Другої світової війни. Також помітна неозброєним оком поляризація суспільства і в США, де давня двопартійна система розділила громадян на синіх і червоних, демократів і республіканців. При цьому самі американці погоджуються, що давно вже не переживали такого рівня поляризації, як останнім часом.

“Ми теж єдина розділена країна. Різноманітність поглядів і думок в нашому суспільстві – це не слабкість, а сила. Потрібно домовитися про загальні основоположні принципи, заперечувати які не можна нікому. У випадку України шість принципів здатні зшити країну: незалежність, територіальна цілісність, європейський і євроатлантичний вибір, вільні вибори, підзвітна влада і українська мова як державна. В іншому можна сперечатися скільки завгодно, бути будь-якого расового та етнічного походження, голосувати за будь-яку партію і жити в будь-якій області країни”, – написав міністр.

  • Кулеба заявив, що загроза скасування безвізового режиму для українців не стоїть на порядку денному.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.