Ніякого особливого розвороту України в бік Китаю немає, є тільки нормальна співпраця між державами. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у коментарі “Голосу Америки“.
“Може, хтось бачить якесь особливе зближення Києва і Пекіна, я бачу нормальний процес співпраці в сфері торгівлі і в сфері боротьби з пандемією коронавірусу”, – сказав Кулеба.
Він додав, що з усіх стратегічних питань безпеки, а також зі стратегічних галузей економіки, Україна насамперед працює із західними партнерами – Євросоюзом і США. За словами міністра, Україна буде щаслива бачити внесок американської сторони в реалізацію інфраструктурних проектів в нашій країні.
“Ніякого розвороту України немає. Ми є частиною західного світу, ми розвиваємося як частина цього світу. Але торгівля з Китаєм є об’єктивною реальністю, і навіть незважаючи на принципову політику, яку проводять США щодо Китаю у сфері безпеки, торгівля при цьому рухається своїм шляхом. І саме за такою моделлю розвиваються наші відносини з Китаєм”, – пояснив Кулеба.
При цьому, аналітик Інституту досліджень зовнішньої політики Стівен Бланк заявив, що Китай відомий тим, що багато обіцяє і мало виконує. На його думку, Україна набагато більше залежить від Вашингтона, а Пекін не буде особливо намагатися допомогти Києву, тому така політика може бути помилковою.
Експерт фонду Heritage Дін Ченг додав, що будь-яка китайська підтримка не безкоштовна і практично завжди на послугу потрібно відповідати послугою. Колишній посол США в Україні Джон Гербст переконаний, що Київ може співпрацювати з Пекіном у деяких питаннях, але з чутливими темами, наприклад з продажем “Мотор Січі”, українська влада ризикувати не буде.
- У липні президент Володимир Зеленський вперше провів телефонну розмову з головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном.