Комітет виборців України (КВУ) порівняв результати роботи парламенту 8-го і 9-го скликань і дійшов висновку, що кількісні показники роботи нинішніх нардепів не перевищують показники їхніх попередників. Про це інформує прес-служба громадської організації.
КВУ проаналізував кількість ухвалених законів, зареєстрованих законопроєктів і проведених пленарних засідань обох скликань за пів року. Виявилося, що кількісні показники роботи Верховної Ради 8-го скликання вищі, ніж у парламентарів 9-го скликання.
За перші пів року нардепи попереднього скликання парламенту ухвалили 123 закони, тоді як народні обранці нового скликання ухвалили 155 законів. Також нардепи 9-го скликання зареєстрували 1,3 тис. законопроєкт, а їхні попередники – 1,7 тис.
Однак поточний склад парламенту частіше працює в пленарному режимі. За останні роки вони провели 72 пленарних засідання, а їхні колеги з 8-го скликання – 63.
У КВУ підсумували, що розмови про “турборежим” Верховної Ради виявилися звичайним політичним міфом. Також в організації наголосили, що оцінка результатів роботи обох скликань Ради за кількістю ухвалених законів не є об’єктивною.
Нагадаємо, парламент 9-го скликання розпочав роботу 29 серпня минулого року. З перших днів роботу Верховної Ради називали «турборежимом», оскільки нардепам іноді доводилося залишатися до ночі в сесійній залі й відкладати перерву на обід, щоб встигнути розглянути порядок денний.
Президент Володимир Зеленський називав законодавчий процес в Україні «божевільним принтером» через нібито неймовірну кількість законів, які приймає нова Рада.
Віцеспікер Ради Руслан Стефанчук пояснював, що «турборежим» був потрібен для ухвалення пакету законів, необхідних для перезавантаження влади і запуску економіки.