Органи охорони здоров’я Китаю оприлюднили перше дослідження коронавірусу Covid-19, що базується на аналізі понад 70 тисяч випадків захворювання, повідомляє ВВС.
Згідно з даними китайського Центру з контролю і запобігання хворобам, у понад 80% випадків хвороба протікала без ускладнень, а найбільший ризик загострень стосувався людей похилого віку і тих, у кого є хронічні захворювання.
У дослідженні також наголошується, що медичні працівники теж знаходяться в групі ризику.
Напередодні оприлюднення звіту стало відомо про смерть від вірусу директора найбільшої лікарні Уханя, яка опинилася в епіцентрі хвороби. 51-річний Лі Жимінг був одним з видних представників системи охорони здоров’я Китаю.
Провінція Хубей, де розташоване місто Ухань, найбільше постраждала від розповсюдження вірусу.
Згідно зі звітом, рівень смертності там становить 2,9% проти 0,4% в інших провінціях.
В цілому рівень смертності від Covid-19 складає 2,3%.
На момент оприлюднення доповіді від коронавірусу померли 1 868 осіб, що заразилися – 72 436.
За даними китайської влади, більше 12 000 людей одужали.
Що з’ясували дослідники?
У звіті, оприлюдненому в китайському журналі епідеміології, наведено дані аналізу 72 314 випадків захворювання коронавірусом Covid-19. Дослідження стосується підтверджених діагнозів, підозр на захворювання, а також безсимптомних випадків.
Звіт підтверджує загальні відомості про ознаки хвороби та шляхи її поширення.
При цьому у 80,9% випадків спостерігався помірний перебіг хвороби, у 13,8% випадків важкий і лише 4,7% випадків були критичними.
Найвищий рівень смертності серед пацієнтів з підтвердженим діагнозом – у людей, старше 80 років.
Серед тих, хто помер, більше чоловіків (2,8%), ніж жінок (1,7%).
Дослідження також підтвердило, що більш важкий перебіг хвороби і ризик смерті серед тих, у кого є хронічні захворювання органів дихання, діабет, гіпертонія.
У доповіді наголошується ризик для медичних працівників. Станом на 11 лютого, 3 019 лікарів були інфіковані, у 1 716 хвороба підтверджена, п’ятеро медичних працівників померли.
13 лютого китайська влада розширила діагностику і включила до загальної кількості хворих “клінічно діагностовані діагнози”, які раніше відділяли від “підтверджених випадків”. Це призвело до різкого зростання статистики поширення вірусу.
Чого очікувати?
У звіті також ідеться про те, що епідемічний пік симптомів припав на 23-26 січня і знизився до 11 лютого.
На думку авторів дослідження, важливу роль у цьому зіграли ізоляція цілих міст та систематичне поширення різними каналами критично важливої інформації щодо запобіжних заходів. Зокрема, рекомендації щодо миття рук, носіння масок, звернення по медичну допомогу, а також мобілізація груп швидкого реагування допомогли призупинити поширення епідемії.
Водночас експерти застерігають, що на час повернення людей з довгих вихідних “країна має бути готова до можливого відновлення епідемії”.
На початку лютого Ухань, епіцентр поширення вірусу і найбільше місто провінції Хубей, повністю закрили. В Китаї також запровадили суворі обмеження на пересування людей і товарів.