Уряд Китаю протягом вже багатьох років використовує різні програми з управління кліматом, що турбує багатьох сусідів. Про це повідомляється у матеріалі ВВС.
Відзначається, що столиця Китаю Пекін є одним з найбільш забруднених міст у світі. Однак небо прояснюється і світло повертається в місто, коли відбуваються якісь важливі політичні заходи або зустрічі.
До 2025 року китайська влада планує розширити програму штучного снігу або дощу на площу в 5,5 мільйона кілометрів квадратних, що дорівнює 60% території країни. У сусідніх країнах такі ініціативи викликають стурбованість, оскільки вплив даних технологій ще не вивчено повністю.
Крім того, до 2025 року в Китаї також розширюють до 580 000 кілометрів квадратних площу, яку штучно захищають від граду. А до 2035 року уряд Піднебесної планує досягти “комплексного попередження ризиків безпеки”. Дана програма нібито повинна допомогти ліквідувати наслідки стихійних лих, лісових пожеж і боротися з посухою або високими температурами. У той же час докладної інформації про дану програму в Китаї не надають.
Зокрема, в північній провінції Китаю Ганьсу для реалізації стратегії зміни погоди використовують великі безпілотники.
Хоча так зване “засіювання хмар” використовується не тільки в Китаї, а також вже в багатьох інших країнах світу, проте масштаби китайських проектів неможливо порівнювати з проектами інших держав. Під “засіюванням хмар” мається на увазі розпорошення в хмари хімічних речовин з метою збільшити кількість опадів. Це один з методів управління погодою, який до цих пір є досить сумнівним і невивченим.
За словами китайського вченого з Пекінського університету, навіть сьогодні фахівці стверджують, що масове застосування “засіювання хмар” досить дивно виглядає з урахуванням відсутності повного наукового дослідження. Однак цю технологію сьогодні використовують близько 50 000 китайських муніципалітетів.
При цьому Китай вкладає в технологію великі кошти, що збільшує побоювання сусідніх держав на тлі інших політичних суперечок.
Як розповів індійський фахівець, в сусідніх країнах побоюються, що китайська технологія може вплинути на літній мусон в Індії, який є ключовим погодним явищем для регіону.
Також проявляє стурбованість і Тайвань. Вчені відзначали, що відсутність координації між державами в управлінні погодою може привести до взаємних звинувачень в “крадіжці дощу”.
У свою чергу сусіди Китаю більше побоюються, що крім “засіювання хмар” Піднебесна буде впроваджувати ще більш масштабні геоінженерні технології на зразок управління сонячною радіацією без усіляких консультацій з іншими державами. Індіанські фахівці вважають, що в регіоні слід терміново створити глобальну структуру для врегулювання практик роботи з погодою.
- Папа Римський Франциск заявляв, що коронавірус є реакцією навколишнього середовища на діяльність людей по зміні екології.