Китайські вчені висунули нову версію походження коронавірусу

Вчені з Китаю висунули нову версію появи коронавірусу, ґрунтуючись на дослідженнях штамів вірусу, проведених 17 країнами. Стаття фахівців з Шанхайського інституту біологічних наук була розміщена на платформі препринтів поважного медичного журналу, але отримала багато критики, повідомляє The Sun.

У статті говориться, що традиційний підхід до відстеження походження штамів коронавірусу не працює через те, що в ньому використовувався вірус кажанів, виявлений в КНР кілька років тому. Вчені заявили, що це заважає їм простежити походження пандемії.

Дослідники використовували новий метод, який включає підрахунок кількості мутацій у кожному штамі вірусу. За словами фахівців, штами з найбільшою кількістю мутацій існують протягом більш тривалого часу, а штами з меншою кількістю мутацій ближчі до вихідного предка SARS-CoV-2.

У документі йдеться, що найменш мутований штам був виявлений в 8 країнах: Індії, Бангладеші, Італії, Чехії, США, Греції, Австралії, Росії та Сербії. На думку китайських учених, COVID-19 міг з’явитися в одній з цих держав, а пізніше “непомітно відправитися в Ухань”.

Дослідники впевнені, що молоде населення Індії, екстремальні погодні умови і посуха могли створити необхідні умови для поширення вірусу на людей. На їхню думку, передача коронавірусу від людини до людини могла відбутися за 3-4 місяці до спалаху в Ухані.

За словами дослідників, інфекція перебувала в забрудненій воді, яку пили тварини, а вже через них передалася до людини. Також наголошується, що під час посухи люди були змушені пити ту ж воду, що і тварини.

Як повідомляє Daily Mail, вчені в Глазго піддали роботу своїх колег з Китаю критиці і назвали нову версію “дуже некоректною”, а також засумнівалися в її доказовості. Там заявили, що китайські фахівці проігнорували доступні великі епідеміологічні дані, які вказують на явну появу вірусу в КНР і поширення його звідти.

“Цей документ нічого не додає до нашого розуміння SARS-CoV-2”, – підкреслив експерт з Університету Глазго Девід Робертсон.

Обидва видання зазначають, що це не вперше, коли китайська влада “вказує пальцем” на когось іншого, припускаючи, в основному без доказів, що і Італія, і США могли бути осередками початкового зараження COVID-19.

Також наголошується, що версія походження коронавірусу в Індії з’явилася на тлі напруженості відносин між КНР і Індією. Зараз ВООЗ і більшість вчених дотримуються думки про те, що новий коронавірус все ж з’явився в Китаї і поширився звідти по всьому світу.

  • Старший експерт лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я Франк Конінгс назвав основні способи передачі коронавірусу людині.
  • Учені з’ясували, як виглядає коронавірус на поверхні.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.