Американська компанія з кібербезпеки Wiz знайшла у відкритому доступі базу даних ClickHouse, що належить китайському ШІ-стартапу DeepSeek. Про це повідомляється на сайті Wiz.
За даними фахівців із кібербезпеки, у відкритий доступ випадково потрапили понад мільйон записів, включно з цифровими ключами програмного забезпечення та запитами користувачів до ШІ-асистента.
DeepSeek оперативно – буквально протягом години – усунув проблему, однак, як зазначив співзасновник Wiz Амі Луттвак, “знайти дані було так просто, що ми сумніваємося, що були першими, хто це зробив”. Компанія DeepSeek поки що не прокоментувала ситуацію.
Не дивлячись на цей інцидент, китайський штучний інтелект привернув велику увагу в технологічній сфері. Під час запуску 27 січня 2025 року він викликав коливання на ринку акцій компаній, що займаються ШІ. Його головна особливість – ефективність: за словами розробників, він споживає на 70% менше енергії, ніж конкуренти, як-от ChatGPT.
Але DeepSeek не позбавлений недоліків. Тестування показало, що в його базі даних є застаріла інформація. Крім того, на критичні запитання про китайський уряд DeepSeek відмовляється відповідати.
- OpenAI заявила, що має докази використання її штучного інтелекту китайським конкурентом DeepSeek для навчання власного чат-бота.
- Китайський чатбот DeepSeekR1, презентований компанією DeepSeek, обігнав ChatGPT у здібностях до міркувань, ставши найпопулярнішим безкоштовним додатком в Apple App Store, що викликало паніку на фондовому ринку та падіння акцій кількох технологічних компаній.