У середу, 4 вересня, в Мінську соціально-економічна підгрупа ТКГ по врегулюванню ситуації на Донбасі домовилася про подальше відновлення стійкої мобільного зв’язку на всій території регіону. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар представника України на даних переговорах Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
“В соціально-економічній підгрупі досягнута домовленість щодо подальшого відновлення стійкого мобільного зв’язку на всій території Донбасу, в якому потребують мирні мешканці з обох боків лінії зіткнення”, – написала вона.
Крім того, поговорили переговорники про повернення Україні підприємств різних форм власності, які перебувають на тимчасово окупованій території. Домовилися, що на наступному засіданні розглянуть приклад хлібозаводу, який належить повернути українському власнику. Тим часом, в гуманітарній підгрупі ТКГ не забута, за словами Оліфер, проблема звільнення полонених.
Повідомила вона і про те, що українські мостобудівники готові працювати над відновленням мосту в Станиці Луганській цілодобово і без вихідних з метою завершити роботи до кінця осені.
«Наголошуємо: весь процес ремонту мостового переходу повинен бути повністю деполітизовано», – зазначила вона.
З ініціативи України було також піднято питання про повернення російських представників в Спільний центр по контролю і координації сторін. Причина – порушення режиму тиші та збільшення кількості обстрілу з боку терористичних бандформувань «ЛДНР». У тому числі із застосуванням озброєнь, заборонених мінськими угодами.
“Цей двосторонній російсько-український механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню доцільно відновити”, – додала Оліфер.
Нагадаємо, СЦКК – спільна група, яка здійснює контролю за дотриманням Мінського протоколу, початок роботи якої відбулося 26 вересня 2014 року. Вже з квітня наступного року сторони почали вести окремі статистики порушень умов перемир’я. Однак 19 грудня 2017 року всі 75 офіцерів країни-агресора, що засідали в СЦКК повернулися в РФ.
Раніше Роман Безсмертний заявив, що РФ хотіла, щоб ЗСУ вбили Дейнего і Кобцеву, а потім почати наступ, а після атаки на морпіхів. потрібно було закрити КПВВ, перекрити воду і призупинити «Мінськ».