У разі ухвалення Берліном рішення, яке дозволить обійти обмеження нової Газової директиви ЄС для газопроводу «Північній потік-2», воно буде оскаржене в суді. Про це розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка на конференції “Торгові війни: мистецтво захисту” в Києві.
«Це можуть бути судові процедури між Європейською комісією, урядом Німеччини, Польщею, Україною… Між багатьма», – заявив Качка.
Він зазначив, що така ініціатива призведе до довгострокових судових позовів, які заблокують роботу «Північного потоку-2».
«По суті, триває спроба зберегти стару модель ринку газу, в якому РФ – якийсь динозавр. Але Україна – значно динамічніша у цьому секторі, передовсім унаслідок кризових явищ», – додав Качка.
Нагадаємо, за даними агентства Bloomberg, представники правлячої коаліції Німеччини підготували законопроєкт, який дозволить обійти обмеження нової Газової директиви Євросоюзу для газопроводу “Північній потік-2”.
Згідно з директивою, частини трубопроводів, які йдуть з третіх країн і проходять через країни ЄС, зокрема територіальні води, повинні відповідати європейським вимогам.
На сьогоднішній день вже укладено понад 2 тис. 100 ниток газопроводу, зокрема у водах Росії, Німеччини, Фінляндії і Швеції. Останньою країною, яка не видавала дозвіл на будівництво “СН-2”, була Данія.