Лікар сказала пити чай: Як медики на Прикарпатті “залікували” до смерті чоловіка з підозрою на коронавірус

Друг депутата від партії “Слуга народу” Гео Лероса Дмитро Соболь розповів про те, як батька його дружини з підозрою на коронавірус “залікували” до смерті і які висновки він зробив після цього. Про це Соболь написав у Facebook.

“Тиждень тому, в п’ятницю, 27 березня, помер наш батько, дідусь Тимура, а половина нашої сім’ї зараз знаходиться в різних лікарнях західної України. Це страшна історія, яка не має досі кінця”, – йдеться в пості.

Соболь пише, що кожен день бачить рекомендації від МОЗ про те, що людям не варто займатися самолікуванням і в разі перших симптомів захворювання потрібно звертатися до сімейного лікаря. Він підкреслив, що історія, яка сталася з його рідними, стосується не рекомендацій МОЗ, а дій лікарів.

“Сподіваюся це посприяє тому, щоб ви подзвонили своїм батькам, запитали, як у них здоров’я і, у випадку яких-небудь симптомів, не мовчали”, – йдеться в пості.

Що сталося з батьками дружини Соболя

20 березня у тещі Соболя температура піднялася до 38 градусів і з’явився сильний кашель. У тестя температура 37 “з копійками” вже протягом 5 днів не знижувалася. При цьому вони контактували з родиною з села Вовчанці, яка приїхала з Італії і сиділа вдома на карантині.

Першим кроком Соболя стало звернення до сімейного лікаря. По телефону медик сказала, що прийняти пацієнтів не може, оскільки сама перебуває вдома з підвищеною температурою, і порадила пити чай і більше води. На скарги батьків сімейства вона відповіла, що “в їхніх симптомах немає нічого страшного” і госпіталізація не потрібна.

У “швидкій” їм заявили, що медики до них не приїдуть і їм потрібно дзвонити сімейному лікареві. Потім батьки дружини Соболя звернулися до своїх знайомих і поїхали до інфекційної лікарні, де погодилися їх прийняти. Там їх оглянули і зробили висновки: тещі з сильними хрипами потрібно пити антибіотики і залишатися вдома, а тесть повністю здоровий.

“Батьки вирушили додому… Ні аналізів, ні рентгена, нічого! Ми звернулися по всім можливим гарячим лініям в обід 20 березня: на гарячу лінію «НСЗУ», гарячу лінію «Covid-19 в Івано-Франківській області», гарячу лінію міністерства охорони здоров’я. Всі говорили одне і те ж: «Ви зробили все правильно, ваших батьків повинні особисто оглянути і потенційно госпіталізувати, спілкуйтеся з сімейним лікарем», – йдеться в пості.

Соболь зазначив, що на розповідь про те, як вони дзвонили сімейному лікарю, їм відповіли, що в МОЗ чітко прописаний алгоритм дій і потрібно знову дзвонити йому. Завдяки наполегливості сім’ї та відгуку лікаря снятинської лікарні, тещу Соболя госпіталізували в Коломийську районну інфекційну лікарню.

24 березня сім’ю, яка приїхала з Італії і з якою спілкувалися батьки дружини Соболя, госпіталізували і знову було вирішено зв’язатися з сімейним лікарем. Під час дзвінка медик в черговий раз сказала тестеві чоловіка залишатися вдома, пити чай і таблетки, госпіталізацію вона не вважає потрібною.

Через 5 днів лікарі все ж взяли у тещі Соболя аналізи на коронавірус заявили, що вона “симулює свій стан, оскільки їй, мабуть, не вистачає уваги”. 27 березня результати аналізів ще не були готові, а в обід того ж дня Соболь із дружиною подзвонили її батькові і дізналися, що з лікарні в Коломиї, в якій знаходився чоловік, його госпіталізують в Івано-Франківськ.

“Йому було дуже важко говорити і сказав, що передзвонить. Лікарі з Коломиї нам повідомили про дуже важкий стан батька. І через годину ми дізналися, що батько помер у машині “швидкої”, не доїхавши до лікарні Івано-Франківська. Все відбулося дуже швидко, буквально за пару годин”, – йдеться в пості.

Увечері 27 березня медики повідомили сім’ї загиблого, що насправді ПЛР-тест на коронавірус його дружині не робили, тому що “не вважали, що це необхідно після експрес-тесту”. Лікарі сказали, що переплутали інформацію, при тому, що у сім’ї, яка приїхала з Італії, діагностували COVID-19.

“28 березня мамі зробили тест ПЛР рано вранці і ще один експрес-тест. Вдень експрес-тест показав негативний результат, а ввечері прийшли результати тесту ПЛР, які були позитивні. Маму забрали в лікарню в Івано-Франківськ”, – йдеться в пості.

Про що дізналася сім’я загиблого пізніше і які висновки зробила

Соболь пише, наступного дня після смерті його тестя з’ясувалося, що в Коломийську районну інфекційну лікарню близько 20 березня було передано апарат штучної вентиляції легенів, який не розпаковували і про який рядовий персонал навіть не знав.

“Байдужість до хворих і надія на те, що пронесе, напевно, те, що було в голові головного лікаря! Можливо, наявність цього апарату в робочому стані могла зберегти життя нашого батька”, – йдеться в пості.

За словами Соболя, в лікарні Коломиї, у якій знаходився його тесть, бачили його важкий стан не відправили пацієнта до реанімації в тому ж місті, де є апарати ШВЛ, а намагалися госпіталізувати до Івано-Франківська, який розташований в 60 км від Коломиї.

Соболь підкреслив, що сімейний лікар, який роздає поради по телефону і не бажає особисто оглядати пацієнтів, є некомпетентним. Як з’ясувалося пізніше, медик боялася оглядати потенційно інфікованих коронавірусом через те, що не має захисного костюма і сама могла заразитися. При цьому лікар залишилася на своїй посаді і продовжує консультувати хворих по телефону.

“Про сім’ю сусідів, яка була потенційно інфікована і перебувала на стаціонарі, лікарі знали ще 22-23 березня. Маючи звернення від інших людей, які з ними контактували, ніхто ніяк не відреагував, не відправили на госпіталізацію, і навіть не зробили тести тим, хто вже госпіталізований”, – йдеться в пості.

Після смерті тестя Соболя, сім’я добу не могла дізнатися, де знаходиться тіло чоловіка, тому що всі медики, за якими вони спілкувалися, називали різні міста. Також члени сім’ї наполягали на тому, щоб у нього взяли аналіз на коронавірус, але 3 дні їм у цьому відмовляли.

“Вже тиждень ми не можемо забрати батька, оскільки тест перші 3 дні навіть ніхто не брав, а результати давати ніхто не поспішає. В Івано-Франківську відмовилися йому робити тест, після чого довелося перевозити тіло в Коломию для подальших дій. Якщо б ми не наполягали на тесті батькові, то його смерть списали б на звичайну пневмонію. А скільки таких смертей від пневмонії по Україні? Це вам не 23 людини, як на даний момент повідомляє МОЗ”, – йдеться в пості.

Соболь зазначив, що з 28 березня його брат зі своєю сім’єю перебуває в лікарні і результатів їхніх аналізів також досі немає. Він упевнений, що експрес-тести часто показують неправильний результат. Після того, як ПЛР-тест його тещі виявився негативним, лікарі приходили до неї без захисних костюмів, а після інформації про її чоловіка, знову стали їх носити.

“Так скільки ж людей вона могла заразити за цей час, скільки лікарів або сусідів по палаті заразилися?” – обурюється чоловік.

Соболь вказав на те, що оператори на гарячих лініях не знають, як діяти в нестандартних ситуаціях і відправляють всіх на консультацію до сімейного лікаря. На прохання про те, щоб йому передзвонили, коли уточнять інформацію по конкретному випадку, чоловікові відповіли відмовою.

“” Максимум, що ми можемо – це записувати скарги на когось з лікарів”,- сказали мені. Ми дуже вдячні всім лікарям, які знаходяться на своїй роботі майже цілодобово і борються за життя інфікованих! Але некомпетентні люди не повинні бути в цьому ланцюжку охорони здоров’я”, – підкреслив Соболь.

Він підсумував, що сподівається на те, що приклад ситуації, в яку потрапила його родина, допоможе співробітникам МОЗ вказати на помилки медиків, над якими потрібно працювати; а людям із симптомами покаже, що потрібно діяти рішуче, “а не сидіти вдома і пити чай по рекомендації сімейного лікаря”.

Нагадаємо, станом на 4 квітня в Україні зафіксовано 1096 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.