Медики стверджують, що коронавірус може залишатися в організмі людини кілька тижнів, проте досі невідомо, чому він може затримуватися у пацієнтів з нетяжкою формою хвороби. Про це йдеться в статті «Радіо Свободи» про 25-річного мешканця Одеси, який хворіє COVID-19 вже сім тижнів.
Одесит Максим Головкін розповів, що перебуває на самоізоляції з 14 березня. Після того, як йому зробили перший аналіз на коронавірус, який згодом дав позитивний результат, він лише двічі виходив на вулицю.
Всього Головкіну зробили пять тестів на коронавірус. Тиждень тому у нього знову з’явилися симптоми COVID-19, але лікарі не поспішають його лікувати.
Чому вірус так довго може залишатися в організмі ніхто точно відповісти не може. Реаніматолог-пульмонолог з Нью-Йорка Євген Пінеліс повідомив, що його медична практика підтверджує таке довготривале виділення вірусу, однак у тяжкохворих пацієнтів. Лікар не знає, чому це відбувається.
Професор кафедри дитячих інфекційних хвороб Оксана Виговська зазначила, що в її практиці є пацієнтка, у якої вірус в організмі залишається стільки ж часу, скільки й у Головкіна – з кінця березня. Хоча вся її родина вже давно вилікувалася.
«За даними звіту місії ВООЗ в Китаї, виділення вірусу методом ПЛР можна виділити у зразках змивів з верхніх дихальних шляхів і носоротоглотки за 1-2 дні до появи симптомів, при середньотяжких та легких формах – в середньому 7-12 днів, при тяжких – до 2 тижнів», – пояснила Виговська.
Китайські лікарі описували випадок, коли коронавірус залишався в організмі інфікованої людини 49 днів. До цього «рекордсменами» по найдовшій симптоматиці COVID-19 були пацієнти, які хворіли 20 та 37 днів.
«Цікаво, що найдовше виділення вірусу спостерігалось у пацієнта в нетяжкому стані. У пацієнта спочатку була лише помірна лихоманка, а його температура тіла швидко знизилася до нормального рівня без будь-якої дихальної недостатності», – йдеться в дослідженні китайських лікарів.
У результаті чоловікові, який хворів 49 днів, допомогла трансфузія – переливання плазми крові пацієнта, який одужав. Коронавірус майже відразу зник, але потім знову повернувся, що може свідчити про хронічне захворювання COVID-19.
Китайські медики припускають, що підвищена мутагенність коронавірусу дозволяє йому існувати в організмі людини тривалий час. Це створює ризик виникнення нових спалахів COVID-19.