Лікарі Одеського клінічного медичного центру (Лікарні водників) записали відеозвернення до влади про те, що медзаклад абсолютно не готовий до прийому хворих коронавірусом. Ролик опублікувала одеський лікар Дарія Петрук на своїй сторінці в Facebook.
Медики з Одеси звернулися до президента України Володимира Зеленського, Кабміну, місцевої влади і своїх колег.
“Вас вітає частина колективу відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Одеського клінічного медичного центру. У нас для вас є досить сумна інформація, але ми не можемо про неї більше мовчати”, – йдеться у зверненні.
Медики сказали, що прочитали повідомлення ЗМІ про те, що лікарня готова прийняти 300 інфекційних ліжок з можливістю розгорнути додатково 20, медзаклад має 6 місць у відділенні інтенсивної терапії, 10 апаратами ШВЛ, 19 анестезіологів і 13 лікарів.
https://www.facebook.com/danny.pepperocci/videos/2524584371190943/
Медперсонал
Лікарі зазначили, що такі цифри, швидше за все, назвав головний лікар лікарні, але насправді зараз там працюють 6 лікарів-анестезіологів. За їхніми словами, на сьогоднішній день в клініці працюють лише 4 медсестри, оскільки ті, які працювали раніше, звільнилися через свій вік (всім було більше 60 років). Санітарок у лікарні залишилося всього 2.
Лікарі заявили, що протягом тижня намагалися домогтися від головного лікаря відповіді на питання про те, як із такою кількістю персоналу можна приймати пацієнтів, хворих коронавірусом.
“На сьогоднішній день у нас як і раніше немає протоколу, як нам проводити лікування хворих. Адже не всі відразу потраплять до реанімації, їх потрібно буде починати чимось лікувати”, – додала одна з медиків.
В кардіологічній терапії є 1 доктор і 1 медсестра, всі інші пишуть заяви про те, що беруть відпустку за свій рахунок або мають намір звільнятися. У той же час в гінекологічному відділенні залишилася всього 1 санітарка, всі інші звільнилися.
Медичне обладнання
Лікарі розповіли, що з 10 апаратів ШВЛ, про які йшлося у пресі, є всього 6. Вони підкреслили, що 3 апарати були у відділенні вже кілька років, а ще 3 купили для лікарні благодійники.
“Крім апаратів потрібні ще розхідники: інтубаційні маски, фільтри, катетори, системи, шприці. Цього всього немає в достатній кількості. І ліків, якими ми повинні лікувати”, – йдеться у зверненні.
У п’ятницю в лікарню з перевіркою готовності закладу до прийому хворих приїжджав епідеміолог, який підтвердив, що клініка не має необхідних умов для прийому заражених COVID-19. При цьому медики наголосили, що головний лікар сказав, що готовий до втрат.
Оператор також показав, як виглядає лікарня всередині і кілька ліжок, які розділені між собою тонкими шторами. Ліжка знаходяться в безпосередній близькості і інших перегородок немає.
Засоби захисту
Лікарі сказали, що їм привезли 1000 респіраторних масок, які за протоколом вони повинні міняти кожні 2-4 години, рукавички і всього 100 захисних костюмів.
“100 костюмів, якщо ми почнемо працювати в посиленому режимі, нам вистачить рівно на 4 дні”, – йдеться у зверненні.
При цьому лікарі зазначили, що інші відділення лікарні розукомплектовані повністю. У лікарні немає поділу на “брудні зони” і “чисті”, а також не розміщено жодного ізольованого боксу.
“У центрі міста зроблять центр для прийому хворих, який поширить заразу протягом 2-3 днів і вб’є нас цим – тому що лікарі не зможуть ізолюватися один від одного – а далі піде поширення на інші території”, – впевнені медики.
Вони підсумували, що не готові прийняти першу хвилю інфікованих, хоча їх зараз “кидають під танк” і звернулися до всіх колег з питанням про те, чи зможуть вони прийняти другу хвилю пацієнтів після них.
Нагадаємо, Кабмін розробив протокол поховання померлих від коронавірусної інфекції.