Вагітність — прекрасний період у житті жінки, проте його супроводжує низка труднощів. Гематоплацентарний бар’єр не в змозі утримати більшість діючих речовин ліків, які під час попаданні в кров плода можуть нашкодити йому. Тому призначати ліки вагітній жінці необхідно з великою обережністю з огляду на їх розподіл, потенційну небезпеку для дитини та спосіб виведення. Через це також не слід самостійно приймати препарати без попередньої консультації з лікарем. Це може призвести до формування вад розвитку у плода, передчасних пологів, порушень пологової діяльності. Однак ніхто не застрахований від розвитку хвороби, а відмова від терапії призведе до того, що на малюка може негативно вплинути інфекція. Наприклад, банальна застуда, спричинена вірусами, може призвести до зараження плода, приймання багатьох жарознижувальних — до пошкодження його печінки та серцево-судинної системи. Тому у разі появи перших симптомів варто звернутися до фахівця, який призначить безпечні ліки. На сайті https://anc.ua/ представлено безліч ліків проти простудних захворювань, які дозволяється приймати вагітним жінкам за призначенням лікаря.
Особливості застуди під час вагітності
Симптоми захворювання зазвичай проявляються більш виражено через гормональні зміни. Наприклад, у другому та третьому триместрах часто утворюються набряки, тому із закладеністю носа дуже важко впоратися без застосування ліків. У сукупності спостерігається наступна клінічна картина:
- головний біль;
- набряк носа та ринорея;
- ломота у тілі;
- чхання;
- надалі — пересихання слизової носа, утворення скоринок;
- підвищення температури.
Основний негативний ефект під час застуди матері, що впливає на малюка — загальна гіпоксія. Це небезпечно для розвитку плода та функціонування його нервової системи.
Які препарати можна приймати під час вагітності
Виділяють кілька груп препаратів, які дозволяються вагітним:
- Засоби з парацетамолом — «Піарон», «Парафаст» та інші. Ця діюча речовина є безпечною для плода і не викликає порушень його розвитку, її можна призначати відповідно до інструкції. Однак пам’ятайте — не можна перевищувати вказані в ній разові та добові дозування, а курс лікування має бути максимально коротким.
- Натуральні фітопрепарати. Якщо рослини у складі впливають на гладку мускулатуру, нетоксичні та викликають алергію в матері, всі вони безпечні для плода. Наприклад, за посиланням https://anc.ua/product/synupret ви можете ознайомитись з інструкцією «Синупрету» — препарату, який можна призначати вагітним при застуді.
Будь-яке лікування має попередньо обговорюватися з вашим лікарем. Якщо після прийому препаратів, якщо у вас з’явилися якісь патологічні симптоми, повідомте про них, щоб фахівець міг вчасно скоригувати терапію і замінити ліки на безпечний аналог.