Литовський депутат розкритикував США за відмову дати Україні запрошення в НАТО

саммит нато вильнюс

Голова комітету Сейму Литви із закордонних справ Жигімантас Павільоніс розкритикував рішення саміту НАТО не дати Україні запрошення до членства і зазначив, що ключову роль у цьому зіграли США. Про це Павільоніс заявив в інтерв’ю “Європейській правді”.

Він зазначив, що під час його візиту до Вашингтона половина Конгресу США виступала за запрошення України в НАТО, однак серед них “були республіканці, але не демократи”.

“Я не отримав підписи демократів, і мені це було дуже дивно. І це вже, звичайно, сигналізувало, що щось погано у Вашингтоні”, – сказав Павільоніс.

Він нагадав слова президента США Джо Байдена перед самітом НАТО у Вільнюсі, який заявив, що Україна не готова до вступу в Альянс у розпал війни.

“Але коли він доїхав до Вільнюса і вже сказав публічно, повторив те, що мені Меркель у вічі говорила в Бухаресті, на натовському саміті, що, “вибачте, Путін у своїй мюнхенській промові 2007 року сказав, що ми не можемо розширювати НАТО, тому що йде війна”. Що? Адже це російська брехня і пропаганда, вибачте за відвертість. Це Путін так сказав, і ви всі повірили. Але ж це брехня”, – наголосив литовський депутат.

За його словами, після Вільнюського саміту “ми всі зрозуміли, що наша найбільша проблема – не французи і Німеччина, не всі інші країни Європи, а Вашингтон”.

“Не засмучуйтесь, у нас таких самітів, поки ми дійшли до перемоги, було 12 десь… У вас це тільки перший серйозний саміт після заявки в НАТО. Ми пройшли пів дороги. Ви – єдина країна з цих, які хочуть увійти в НАТО, у якої є вже слово “запрошення”. Ми за це слово воювали десь шість місяців. Воно не таке чітке, але (воно є) в рішенні Вільнюського саміту. Ви – єдина країна, якій сказано, що не треба ПДЧ. Як (генсек НАТО Єнс. – Ред.) Столтенберг добре сказав, вам залишився тільки останній крок для запрошення до членства”, – наголосив Павільоніс.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.