Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокурори не висувають звинувачення екс-власникам «ПриватБанку» Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, оскільки ще немає юридичного факту заподіяння шкоди фінансовій установі. Про це Луценко сказав в інтерв’ю LIGA.net.
За його словами, кредити, які «ПриватБанк» видавав компаніям своїх власників і з допомогою яких вони вивели з банку 5,5 млрд дол, були реструктуризованими. Таким чином термін оплати збільшили на 10-12 років.
Луценко зазначив, що оскільки термін сплати кредитів ще не вийшов, то юридичного факту нанесення шкоди державі немає. Отже, підозру Коломойському і Боголюбову висунути не можна.
«Тепер питання: чи є тут стаття 191 (розкрадання в особливо великих розмірах)? Для її застосування слідство має виявити суму збитку. Однак, факт настання збитку може відбутися тільки в двох випадках: або в останній день кредитної лінії – через 10-12 років, тому що позичальник має право заплатити все в останній день. Або є інший спосіб довести збиток – розірвати ці лінії через те, що вони не обслуговуються», – пояснив генпрокурор.
Він розповів, що протягом 2017-2018 років робив спробу розірвати п’ять кредитних договорів, за якими олігархи вивели з «ПриватБанку» гроші, але тодішній міністр фінансів Олександр Данилюк виступив проти. Він надіслав листа Луценку, в якому вимагав відкликати позови про розірвання кредитів Коломойського і Боголюбова, оскільки вони можуть нашкодити судовому процесу у Високому суді Лондона.
«Тобто, Данилюк пише – я не вірю в українські суди, відкликайте позови, я хочу судитися в Лондоні. У Лондоні, як відомо, пан Данилюк програв», – зазначив Луценко.
Він додав, що Генпрокуратура готова пред’явити звинувачення Коломойському і Боголюбову після завершення апеляції в лондонському суді, який накладе арешт на їхні активи. Після цього ГПУ почне процес розірвання кредитних договорів між «ПриватБанком» та його колишніми власниками.
Як повідомлялося раніше, Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня скасував рішення НБУ про націоналізацію «ПриватБанку». Після того, як рішення було винесено, голова адмінсуду Павло Вовк звинуватив президента Петра Порошенка у тиску на судову владу. За заявою колегії суддів, Генпрокуратура розпочала досудове розслідування.