Лукашенко не виконав “народний ультиматум”. У Білорусі почалися страйки

Увечері 25 жовтня закінчився термін “народного ультиматуму”, який оголосила лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська владі Білорусі. Через те, що Олександр Лукашенко не пішов у відставку, насильство на вулицях країни триває, а політв’язні залишаються за ґратами, сьогодні на найбільших підприємствах і в університетах почалися страйки.

Рано вранці на підприємстві “Гродно Азот” близько сотні людей зібралося біля блокпосту, відмовляючись заступати на зміну. До заводу приїхали п’ять поліцейських машин і два автобуси з силовиками, щоб провести затримання. Про це пише “Радіо Свобода”.

Фото: TUT.BY

У пресслужбі УВС Гродненського облвиконкому повідомили, що поліцейські затримали кілька людей біля прохідної за участь у несанкціонованій акції. Водночас прессекретар концерну “Белнефтехім” Олександр Тищенко заявив журналістам, що інформація про страйк на “Гродно Азоті” не підтверджується.

За його словами, підприємство працює в штатному режимі, а група до 100 осіб «безрезультатно намагалася блокувати вихід робітників на зміну». Тищенко стверджує, що більшість людей з групи не має відношення ні до заводу, ні до професії робітника.

TUT.BY пише, що, за словами одного з робітників, керівництво заводу погрожує звільненням, оскільки один з цехів не приймає зміну.

“Загнали всіх на територію. Зміну “Аміаку” відвели убік, вона спілкується з керівництвом”, – сказав робітник.

У Telegram-каналах повідомляють, що зміну не прийняли цехи «Аміак 3» і «Карбамід 4». Люди приходять підтримати тих робітників, які лишилися протестувати на прохідній. ОМОНу на території підприємства немає.

Мінський завод колісних тягачів (МЗКТ) теж приєднався до страйку. За інформацією видання “Наша Ніва”, люди зібралися біля одного з магазинів на території заводу. До них вийшов хтось із керівництва, заявляючи, що вони порушують закон.

Трохи пізніше робітники рушили колонами по цехах, щоб збирати колег. Є інформація, що на території з’явилися силовики: автозак і два мікроавтобуси з людьми.

Страйк влаштували і робітники Мінського тракторного заводу (МТЗ), а також Мінського електротехнічного заводу. Адміністрація МТЗ розпорядилася закривати цехи перед колоною страйкарів, які скандують “Далучайся!” У коментарі «Sputnik» керівництво заявило, що вони знають про робітників “з різними точками зору”, але це нормально і ранкова зміна на заводі почалася як зазвичай.

На Мінському електротехнічному заводі зупинена робота на основних цехах і відділах. Співробітники просто спілкуються один з одним.

Мінський електричний завод. Фото: Наша Ніва

Telegram-канал “Беларусь головного мозга” повідомляє про страйк на заводі «Атлант». Робітники закликають приєднуватися до страйку, скандуючи “Далучайся!”. Після чого вони вийшли на внутрішнє подвір’я.

До страйку приєднуються і багато приватних підприємств Білорусі. Всього на ранок понеділка з’явилося понад 100 повідомлень про страйки.

Окрім робітників також страйкують білоруські студенти. У Білоруському державному університеті (БГУ) студенти журфаку, ФФСН і біофаку спочатку зібралися в головному корпусі, потім вийшли на акцію протесту і вишикувалися в ланцюг солідарності. У головному корпусі БДУ почався сидячий страйк.

“Декан ФПМІ БДУ підписав розпорядження про заборону проведення масових заходів, відвідування бібліотек та інших громадських місць БДУ у зв’язку з епідеміологічною обстановкою з 26.10. І сказав, що всі страйкуючі будуть писати пояснювальні», – розповів читач TUT.BY.

Кілька сотень студентів зібралися на акцію протесту в корпусі Білоруського державного медичного університету (БДМУ).

Мітинг розпочався і біля Білоруського технічного університету (БНТУ). “Втихомирити” студентів вийшов перший проректор. Ланцюг мітингувальників рушив вулицею біля автотракторного факультету, але одну з колон розігнали силовики.

“Нещодавно біля ЦУМу в Мінську розігнали колону студентів. Але зараз збирається нова. До ЦУМу пішли студенти з БНТУ”, – пишуть білоруські ЗМІ.

Фото: TUT.BY

Страйкувати починають також студенти інших навчальних закладів по всій країні.

  • 13 жовтня Тіхановська заявила вимогу, щоб Лукашенко оголосив, що йде у відставку до 25 жовтня. В іншому випадку – в країні почнеться національний страйк.
  • Тіхановська перерахувала гарантії для тих, хто підтримає страйк у разі невиконання «народного ультиматуму».
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.