Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що до кінця 2021 року буде розроблена конституційна реформа. Про це він сказав в інтерв’ю “Росії 1“.
За словами Лукашенка, проект нової Конституції з’явиться до кінця року і буде винесений на Всебілоруський загальнонаціональний референдум.
Про терміни референдуму він збирається повідомити на народних зборах, які мають відбутися в середині лютого. Лукашенко не уточнив, які саме зміни будуть внесені до Конституції.
“До кінця не сформовані основні пропозиції щодо зміни… Я позначав деякі – про перерозподіл повноважень, про партійне будівництво. Це політичні питання, в економіці ми залишимо пропозицію, щоб у нас була соціально орієнтована держава”, – заявив він.
Глава білоруської опозиції Світлана Тіхановська прокоментувала плани Лукашенка в Telegram. На її думку, в Білорусі може бути прийнята тільки одна нова Конституція, народна.
“Писати і обговорювати її буде народ. А людина, яка опустилася до терору щодо білорусів, ніякого відношення до головного закону країни не має”, – підкреслила вона.
Вона впевнена, що Лукашенко буде “просувати свій маніпулятивний проект”, щоб знову обдурити народ і виграти час.
“Але ми більше не віримо тому, хто готовий на тортури і вбивства заради влади, хто підвищує ціни і податки заради тільки того, щоб його кишеня остаточно не спорожніла. Ми не віримо тому, хто торгується політв’язнями і хоче втриматися в кріслі ще цілий рік”, – написала опозиціонерка.
Тіхановська заявила, що Лукашенко намагається переконати людей у тому, що з ним країна зможе повернутися до спокійного і процвітаючого життя. Так він намагається “продати стабільність із зашморгом на шиї”.
Вона написала, що в 2020 році народ показав, що не вважає Лукашенка президентом і тепер не прийме від нього “ніяких фейків замість Конституції, ніяких таємних зборів і інсценованих референдумів”. Також вона впевнена, що білоруси не приймуть ніяких нових законів, поки він утримує владу за допомогою зброї.
“Нові вибори і народний референдум за новою Конституцією повинні пройти до кінця 2021 року і без Лукашенка”, – додала Тіхановська.
Вона також пообіцяла, що найближчим часом її команда представить пропозиції щодо проекту Конституції, які будуть відкриті до обговорення.
- 31 грудня Лукашенко заявляв, що Всебілоруські народні збори не змінюватимуть Конституцію.
- Напередодні “гарячої війни” Лукашенко анонсував зміни карального законодавства за російським прикладом.
- 5 січня Лукашенко заявив, що до нових виборів з влади не піде.
- При цьому він не хоче, щоб опозиція ходила вулицями навіть у вихідні дні, пообіцявши покласти цьому край.