Керівництво Росії натякає на те, що в обмін на єдині ціни на енергоносії Білорусь повинна приєднатися до РФ. Про це заявив білоруський керівник Олександр Лукашенко, передає агентство БЕЛТА.
Зустрічаючись з колективом Світлогірської ЦКК, голова РБ зазначив, що на переговорах з росіянами білоруська сторона завжди наполягає на рівних умовах, оскільки Білорусь є не тільки частиною Союзної держави, але і Євразійського економічного союзу.
“Але нам кажуть: ми різні країни – натяк на те, що треба, щоб були однією країною. А як можна мати одну країну з Росією? Ви, напевно, чуєте: “Давайте включимо Білорусь до складу Росії”, – сказав він.
При цьому Лукашенко упевнений, що народи об’єднання не хочуть.
“Ось ви не антиросійські люди, а нормальні білоруси, люблять, поважають росіян. Але постав перед вами питання, чи хочете ви такого об’єднання, щоб Білорусь увійшла до складу Росії, – 120% скажуть “ні”, – підрахував незмінний правитель.
За його словами, громадяни країни-агресора пишуть йому листи із застереженням ні в якому разі до складу РФ не входити.
“Але комусь там хочеться, щоб була одна країна, – тоді будуть єдині ціни”, – додав він.
Лукашенко також поскаржився на ту обставину, що його звинувачують у зриві інтеграції, хоча він її ініціював.
Однак, сказав білоруський лідер, вся справа в тому, як розуміти інтеграцію. Йому видається, що економічна інтеграція – це коли РБ набуває ресурси в РФ (запасні частини для МТЗ, комплектуючі для БелАЗа), виготовляє трактори і машини, продає їх на загальному ринку. Плюс – рівні ціни. Інтеграція «на рівні людей» представляється Лукашенко наступним чином: вільне переміщення без кордонів.
«Пенсії, нарахування – всі, як в одній країні. Ми це зробили», – підкреслив він.
В економіці, продовжив керівник, відчувається тиск з різних сторін. Аж до заборони демонструвати продукцію на виставках.
“Вже кажуть: вступайте в Росію, тоді ми вам поставимо запчастини, тоді будуть інші ціни на нафту і газ. А чи будуть ще? Ось в чому питання. А не в тому, що я не договороздатний”, – зазначив Лукашенко.
Що стосується теорії про те, що Володимир Путін має намір, приєднавши Білорусь, обнулити термін своїх повноважень, то Лукашенко вважає, що такої мети у його колеги немає, а навіть, якщо така й була, білоруський лідер не збирається бути останнім президентом РФ.
Раніше агентство Bloomberg повідомило, що Путін умовляв Лукашенка створити «наддержаву». Проте в Кремлі цю інформацію спростували.