Макрон і Курц підтримали ідею Меркель про діалог з РФ. Ряд країн ЄС різко проти

Канцлер Австрії Себастьян Курц підтримує пропозицію Німеччини і Франції про те, що між Росією і Європейським Союзом слід відновити зустрічі на вищому рівні. Про це повідомляє видання “Європейська правда”.

Курц заявив, що радий тому, що в напрямку діалогу з Кремлем “нарешті є рух”. Він зазначив, що нещодавно пройшов саміт Володимира Путіна з Джо Байденом. Глава австрійського уряду вимагав, щоб відбулася також і розмова Росії з Європейським Союзом, який географічно ближче до цієї країни, ніж США.

Канцлер Австрії вважає, що його країна не може тільки спостерігати, як з Росією говорить США, тому що багато тем на зразок України стосуються Євросоюзу більше, ніж Штатів.

Крім того, Курц підкреслив, що Еммануель Макрон і Ангела Меркель мають з Путіним регулярні прямі контакти, тому прямий діалог з боку Євросоюзу теж можливий.

У свою чергу президент Франції Макрон сказав, що країни Євросоюзу повинні вести з Росією “вимогливий діалог” для того, щоб захищати інтереси європейців.

На думку французького лідера, переговори з Росією потрібні для стабільності в Європі і європейські держави не можуть міркувати і далі тільки “реакційним чином”.

Також Макрон вважає, що зустріч з Путіним Байдена є причиною для того, щоб відновити діалог між Росією і Євросоюзом.

При цьому багато лідерів інших держав-членів Європейського Союзу не підтримують ідею прямих переговорів з Росією.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що запрошення Путіна на зустріч з Євросоюзом без змін у політиці Росії буде поганим сигналом для країн Східного партнерства, до якого входить і Україна.

“Ми повинні бути вкрай обережні, це не схоже на відносини Росії зі Сполученими Штатами”, – сказав Литовський лідер, маючи на увазі переговори Кремля і США як переговори двох ядерних держав.

На думку прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, Путін зможе брати участь у саміті Євросоюзу тільки в тому випадку, якщо змінить свою агресивну політику.

“Тільки відхід Росії від своєї агресивної політики по відношенню до сусідів, зокрема до України, але і до країн ЄС-зокрема, до Польщі-може послужити основою для відкриття більш широкого діалогу”, – заявив Моравецький.

Прем’єр-міністр Естонії Кайя Каллас відзначила, що хотіла б дізнатися мотиви, якими керуються лідери Німеччини і Франції, бажаючи вести прямі переговори з Путіним, тому що, на її думку, на даний момент в політиці Росії нічого не змінилося.

У свою чергу глава уряду Латвії Крішьяніс Каріньш також вважає, що Євросоюз не може прагнути вести з Росією прямий діалог без змін у політиці Кремля, який підтримує терористів на Донбасі і незаконно окупував український Крим.

  • Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Європейський Союз повинен вести прямі переговори з Росією і Володимиром Путіним.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.