В Україні хворих коронавірусом почали лікувати препаратами на підставі затвердженого протоколу, проте їх ефективність виявилася сумнівною. Про це повідомляє ТСН.
За словами медиків, ефективність ліків до кінця ще не вивчена, при цьому вони можуть викликати безліч побічних ефектів. У зв’язку з цим препарати призначаються пацієнтам з тяжкою формою хвороби виключно з їх особистої згоди.
Так, 8 квітня перші препарати, передбачені державним протоколом, що надійшли на Сумщину. Це протималярійний “Плаквеніл“, якого вистачить для приблизно 400 пацієнтів. Поки що препарат прописали тільки одній тяжкохворій.
Головна інфекціоніст з Сумської області Ірина Троцька стверджує, що до цього медики застосували “Делагіл“, після чого пацієнтка пішла на поправку. Також лікарі застосовують “Плаквеніл”, “Калетру”, “Тоцилизумаб”.
Між тим в Житомирській області найбільша кількість хворих новим різновидом коронавірусу зареєстрували у Бердичеві – там від ускладнень COVID-19 померли вже двоє пацієнтів.
Дружина одного з них Ольга Бодак розповіла, що спочатку її чоловікові просто радили сидіти вдома. Чоловіка госпіталізували після того, як він наполіг на рентгені. Спочатку хворого лікували антибіотиками, на які сім’я щодня витрачала до п’яти тисяч гривень, а потім почали видавати ліки, включаючи експериментальні. Препарат пацієнту ввели раз, але він не подіяв.
У той же час вінницькі інфекціоністи розробили власний протокол лікування, де, крім протималярійних, застосовують також препарати для лікування сніду. Стверджують, що за такого протоколу вже врятували двох важких пацієнтів. Проте він діє тільки на місцевому рівні. В аптеках таких ліків немає, а імпортні закінчилися.
Як повідомлялося раніше, українців від коронавірусу зібралися лікувати ліками, які не рекомендує ЄС.