Математики Андраш Мате і Олег Піхурко з Уорікського університету і Джонатан Ноель з Університету Вікторії вирішили давню задачу “квадратури кола”. Про це пише Quantamagazine.
Суть завдання, яке придумав грецький математик Анаксагор близько 450 року до н.е., полягає в одному питанні – чи можна циркулем і лінійкою побудувати квадрат, площа якого дорівнює заданому колу.
Так, вчені перетворили коло в квадрат, розрізавши його на частини. Зазначається, що цей процес їм вдалося візуалізувати і показати астрономічне число фрагментів.
Як відомо, в 1882 році німецький математик Фердинанд фон Ліндеманн довів, що рішення “квадратури кола” неможливо за допомогою класичних інструментів. А в 1925 році польсько-американський математик Альфред Тарський змінив правила задачі, завдяки яким коло можна перетворити в квадрат, розрізавши його на кінцеве число частин. Їх можна було б перемістити по площині і зібрати в квадрат тієї ж площі.
Дійсно, коло довелося розділити на не більше ніж 1050 частин. Однак на той момент це було неможливо довести через відсутність можливості візуалізації.
- Фізики з Університету Глазго виявили парадокс теорії Ейнштейна, який може порушувати основоположний принцип рівноправності інерційних систем відліку (ІСО) і тим самим ставить під загрозу фізичну картину світу.