Медики виявили ще один небезпечний вплив коронавірусу, він вражає серце

У пацієнтів з COVID-19 можуть спостерігатися симптоми серцево-судинних захворювань, а не тільки респіраторних, як вважалося раніше. Про це свідчить дослідження, проведене в лікарні Spedali Civili в італійському місті Брешія, передає Corriere Della Sera.

Група лікарів на чолі з кардіологом Марко Метра проаналізували випадки, коли пацієнти, у яких підтвердився коронавірус, скаржилися на болі в серці, але до цього не страждали від серцево-судинних захворювань.

Зокрема, у лікарні Брешія у 53-річної пацієнтки був невеликий кашель, невисока температура і біль у грудях. Результати рентгенограм легень виявилися в нормі, тому її перевели в кардіологію. Електрокардіограма показала ознаки, які вказують на серцевий напад, але магнітно-резонансна томографія допомогла встановити остаточний діагноз – гострий міокардит. Хоча до цього у жінки не було серцево-судинних захворювань. Разом з тим, її тест на коронавірус дав позитивний результат.

Італійські медики вивчили подібні випадки в інших лікарнях світу.

«Раніше в Нігуарді у нас було три інші випадки міокардиту, викликані іншими підтипами коронавірусу, присутніми в бронхіальному дереві, і зовсім недавно ми госпіталізували 38-річного чоловіка, також з аномальною електрокардіограмою. Йому був поставлений діагноз міокардит, пов’язаний з COVID-19, з позитивом, виявленим тільки на третьому мазку. Потенційно коронавірус може викликати міокардит, як грип», – розповів кардіолог з лікарні в Нігуарді Енріко Амміраті.

Про те, що коронавірус може вражати серце, повідомляли і китайські вчені. Доктор Чжибін Лу з лікарні Чжуннань при Уханському університеті провів дослідження, яке показало, що 20% пацієнтів з COVID-19 страждали від серцевих захворювань. У багатьох заражених, як і у пацієнтів з Брешії, не було кардіологічних патологій, але їх електрокардіограми були аномальними. Ризик смерті для таких хворих був у чотири разів вищий, ніж у тих, у кого не було серцевих ускладнень.

Водночас дослідження Університету Техасу показало, що коронавірус може призвести до необоротного пошкодження серця.

«Міокардит, ймовірно, може бути викликаний самим вірусом або імунною та запальною реакцією організму на вірус, і інфіковані пацієнти, які страждають міокардитом, не обов’язково мають більш високе вірусне навантаження, ніж ті, у кого ця проблема не розвивається», – розповів кардіолог Гарвардської медичної школи Скотт Соломон.

Він припустив, що міокардит може виникати через те, що імунна система намагається боротися з коронавірусом за допомогою цитокінів, які можуть викликати запалення, пошкодити серце і легені.

«Загалом, цей вірус викликає системне захворювання, при якому уражається в основному легені, але це не єдиний орган. У важких випадках відбувається залучення багатьох органів, тому негайно вирушайте на дослідження, якщо виявиться підвищення рівня тропоніну. Важливо зрозуміти, чи є ураження серця, а не тільки легеневе. Ми не знаємо, чому у деяких запальна реакція закінчується на серці, а не на легенях. Можливо, що в гру вступають характеристики людини, а не вірусу», – підсумував кардіолог з Нігуарди.

Раніше повідомлялося, що в Італії знизилася кількість жертв коронавірусу станом на 7 квітня.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.