Компанія Microsoft провела презентацію, в рамках якої оголосила про початок “нової ери” персональних комп’ютерів. Про це пише The Verge.
У ході презентації компанія анонсувала вихід на ринок комп’ютерів під загальною назвою Copilot Plus PCs. Це лінійка пристроїв із процесорами Qualcomm Snapdragon X Elite і Plus на архітектурі ARM, оптимізованих для роботи зі штучним інтелектом.
Очікується, що перехід на ARM дасть змогу підвищити енергоефективність процесорів. Так, анонсований на тій самій презентації ноутбук Surface Laptop з 15-дюймовим екраном зможе працювати до 22 годин у режимі перегляду відео і до 15 – у режимі активної роботи в інтернеті на одному заряді батареї. Старт продажів ноутбука заплановано на 18 червня.
Для забезпечення високої продуктивності комп’ютери Copilot Plus повинні відповідати певним технічним вимогам. У них має бути не менше 16 гігабайт оперативної та 256 гігабайт вбудованої пам’яті, а також нейронний процесор (Neural Processing Unit, NPU), здатний виконувати 40 трильйонів операцій на секунду. Саме він відповідатиме за нові функції, пов’язані з роботою штучного інтелекту. Працювати пристрої будуть на Windows 11, в яку Microsoft інтегрує понад 40 ШІ-моделей.
Представники компанії запевняють, що зазначені нововведення дадуть змогу пристроям із нової лінійки працювати на 58 відсотків швидше, ніж найсучасніший MacBook Air із процесором M3.
Windows отримає “фотографічну пам’ять”
Одна з ключових ШІ-функцій, яка відрізнятиме пристрої лінійки Copilot Plus PCs, отримала назву Recall. Новий інструмент зможе відстежувати та запам’ятовувати всі дії користувача на комп’ютері. Усе це зберігається у вигляді скріншотів, вміст яких зможе розпізнати ШІ. У Microsoft це порівнюють із “фотографічною пам’яттю”.
Do you want a photographic memory? The next best thing is Recall. Check out this new experience only available on Copilot+ PCs. Here is a demo from my colleague Carolina. pic.twitter.com/goylSXxslH
— Yusuf Mehdi (@yusuf_i_mehdi) May 20, 2024
Нововововведення дасть змогу користувачеві знайти будь-який контент, з яким він працював останнім часом. Наприклад, можна буде швидко повернутися до листування в месенджері або конкретного слайда презентації. Усі дії відображатимуться у вигляді спеціального таймлайну, по якому можна буде вільно переміщатися в пошуках потрібної інформації.
Проблеми безпеки
Слід зазначити, що головною проблемою Recall і лінійки нових комп’ютерів є безпека. Річ у тім, що всі дані, які використовує Recall, зберігатимуться на пристрої користувача. Те ж саме стосується нових комп’ютерів – дані, які отримає штучний інтелект, не будуть завантажуватися в хмару або використовуватися для навчання нейромереж без згоди користувачів.
Багато хто цю ініціативу компанії називають “кошмаром для конфіденційності”, а британські регулятори вже звернулися до представників компанії, щоб отримати більше інформації про новий продукт.
Американський мільярдер Ілон Маск написав у соцмережі X, що можливості Recall нагадують йому епізод британського серіалу “Чорне дзеркало”, додавши, що нову функцію однозначно треба вимикати.
This is a Black Mirror episode.
Definitely turning this “feature” off. https://t.co/bx1KLqLf67
— Elon Musk (@elonmusk) May 20, 2024