Президент Естонії Керсті Кальюлайд ще зі своїх шкільних часів вирішила відмовитися від вивчення російської мови, щоб таким чином висловити протест проти радянської системи. Про це вона розповіла в інтерв’ю “Європейській правді”.
До цього дня Кальюлайд не говорить російською вільно і намагається уникати мови країни-агресора.
“Ти повинен був піти на урок, вивчити “вірш” і зробити вправу з книги – але цього мінімуму було достатньо. Це було несправедливим ставленням до великої російської мови з мого боку, але тоді для мене, дитини, це була можливість чинити опір, не вивчаючи lingua franca СРСР. Тому я дійсно погано говорю російською”, – зізналася президент Естонії.
Також у дитинстві вона дізналася про те, що в Естонії є російськомовна діаспора. Вже будучи дорослою Кальюлайд зрозуміла, що не всі ці люди приїхали в Естонію за власним бажанням.
Наприклад, на Іруській електростанції, якою керувала майбутній президента, працювали інженери з Росії. У 80-х роках їх змусили переїхати до Естонії, оскільки це була перша подібна електростанція в цій країні.
“Деяких інженерів, по суті, депортували до нас, так само, як естонців депортували до Сибіру. Такою була жорстокість Радянського Союзу. Когось переманювали, а когось і змушували”, – додала Кальюлайд.
- Раніше Кальюлайд заявила, що Естонія не вступала добровільно в Радянський Союз. Країну окупувала радянська влада.