Мікропластик вперше виявили в кишечнику антарктичних безхребетних

Вперше в кишечнику антарктичних коллембол Cryptopygus antarcticus знайшли мікроскопічні частинки пластику. Найімовірніше, безхребетні з’їли їх, коли харчувалися на великому шматку порослого мохом і лишайниками полістиролу. Про це йдеться в статті Biology Letters.

Таким чином, відзначають автори матеріалу, тепер є перший доказ того, що мікропластик проникає в наземні екосистеми Антарктиди. Рівень небезпеки при цьому треба з’ясувати під час майбутніх досліджень.

Підкреслюється, що від забруднення пластиком страждають навіть далекі і позбавлені цивілізації місцевості. Наприклад, Піренейські гори, заповідники і парки США. Туди частинки потрапляють шляхом атмосферного переносу. Виявлений був мікропластик також в антарктичних льодах. Відомо, що його концентрація там вище в три рази, ніж у водах, що омивають континент. Проте до недавніх пір було загадкою, чи здатний мікропластик потрапляти в харчові ланцюги тендітних наземних екосистем Антарктики.

З’ясувати це вирішили дослідники з Сієнського університету під керівництвом Елізи Бергами. Фахівці вивчили коллембол Cryptopygus antarcticus. Це такі крихітні безхребетні істоти довжиною менше двох міліметрів, що населяють Антарктику і деякі острови Субантарктики. Коллемболи їдять мох, лишайники і водорості. Раніше їх вважали примітивними комахами, проте відтепер вони віднесені до окремого класу прихованощелепних (Entognatha).

Вчені вивчили великий шматок полістирольної піни, виявлений біля острова Кінг-Джордж в 2016 році. Він заріс і там оселилися мікроскопічні безхребетні.

На шматку піни виявили 18 коллембол. Вивчали їх, використовуючи інфрачервону мікроскопію. Так, у всіх них в кишечниках виявили частинки полістиролу розміром менше ста мікрометрів. Ймовірно, коллемболи їли мохи і лишайники і випадково проковтнули пластик.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.