Міністерство фінансів пропонує зменшити поріг вартості автомобілів, які оподатковуються податком на розкіш. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Мінфіну.
Як зазначили у відомстві, в чинній редакції цей транспортний податок (він же податок на розкіш) передбачає, що його платять власники авто до 5 років включно, середньоринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальних заробітних плат.
У 2017 році, коли була прийнята ця норма, мінімальна зарплата становила 3200 грн, а мінімальна вартість машини, за яку сплачувався податок, – 1,2 млн грн.
З 1 січня 2020 року мінімальна зарплата зросла до 4723 грн, вартість автомобілів, що підлягають оподаткуванню, зросла до 1,77 млн грн. У 2021 році мінімальна зарплата передбачена в розмірі 6 тис. грн, відповідно об’єктами оподаткування будуть легкові автомобілі вартістю 2,25 млн грн, підрахували у відомстві.
“Виходячи з наведеного, значно знизилась кількість авто, з яких сплачується транспортний податок (за даними Мінекономіки в 1,5 рази в порівнянні з 2019 роком), що негативно вплинуло на надходження до місцевих бюджетів, оскільки цей податок є місцевим», — зазначили в Мінфіні.
У міністерстві вважають, що таким чином транспортний податок на розкішні авто втрачає своє фіскальне значення, тому міністерство пропонує повернутися до оподаткування дорогих авто вартістю понад 1,2 млн грн шляхом внесення змін до Податкового кодексу, встановивши середньоринкову вартість «розкішного авто» в 200 розмірів мінімальних заробітних плат.