Міністр інфраструктури проти відновлення авіасполучення з РФ, але за ж/д сполучення

Голова Міністерства інфраструктури Владислав Криклій вважає, що відновлення авіасполучення з Росією в нинішніх умовах є неможливим. Про це він заявив в інтерв’ю «Економічній правді».

«Поки ця країна залишається агресором, ми в стані війни і не хочеться повторень МН17. Це просто небезпечно для українців. Мені здається, треба мати якийсь суїцидальний настрій, щоб запропонувати відновлення цього авіасполучення. Я вже не кажу про геополітичні речі», – пояснив міністр.

Він стверджує, що відновлення авіасполучення з країною-агресором дасть меседж усьому світові, що між Україною і Росією нібито все добре.

«Тоді питання: навіщо ми за якимись додатковими санкціями щодо них (РФ – ред.) звертаємося, навіщо ми хочемо продовжувати комунікацію в чотиристоронньому форматі, Мінські домовленості? Тому поки, враховуючи, як вони себе ведуть, я думаю, що про пряме авіасполучення з ними не можна говорити взагалі», – наголосив Криклій.

На запитання, як міністр ставиться до ініціативи свого попередника повністю припинити залізничне сполучення з РФ, Криклій відповів, що з політичних мотивів це можна було зробити, але нічого хорошого таке рішення не принесе.

На думку міністра, припинення залізничного сполучення з Росією лише створить додаткові перешкоди для громадян і будуть змушені їздити через Білорусь. До того ж з поїздами «у нас не було такої небезпеки», яка виникла з польотами на літаках у РФ.

«Таких катастроф МН17 на залізничних коліях не відбувалося, і я сподіваюся, що не буде відбуватися. Це питання лежить у політичній площині. Якщо ми ухвалимо для себе рішення, що взагалі ізолюємось повністю від Росії – це уже інше рішення», – наголосив Криклій.

Він додав, що повна ізоляція від Російської Федерації також порушує правила Світової організації торгівлі (СОТ), тому це питання слід вирішувати на міжнародному рівні, інакше Україна втратить свій транзитний потенціал і порушить торговельні угоди.

Нагадаємо, в жовтні 2015 року Державна авіаційна служба України ухвалила рішення про повне припинення повітряного сполучення між Україною та країною-окупантом Росією.

Також тодішній президент Петро Порошенко указом від 16 вересня 2015 року ввів у дію рішення РНБО про введення персональних економічних та інших санкцій, під які підпадає низка російських авіакомпаній, зокрема найбільша – «Аерофлот».

У квітні 2019 року «Росавіація» запропонувала Україні відновити повітряне сполучення на регулярній і чартерній основі. З подібними пропозиціями РФ зверталася і раніше.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.