Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що мінімальний термін контракту зі Збройними силами повинен становити 10 років. Про це він розповів на брифінгу.
“Контракт повинен бути, починаючи від 10 років. Тоді і буде сенс інвестувати в підготовку, житлову програму, серйозне гідне грошове забезпечення військових з боку держави”, – пояснив він.
Резніков зазначив, що на даний момент Міністерство продовжує консультації з главою уряду Денисом Шмигалем і міністром фінансів Денисом Марченко про можливість вирівняти грошове забезпечення в Збройних силах до ринкових показників.
Глава Міноборони розповів, що на даний момент український солдат отримує 10 300 гривень, а середня зарплата в країні становить близько 14 000 гривень.
“Наше завдання-як мінімум підняти зарплати військових до рівня ринкового, для того, щоб хлопці, які підписали контракт, сьогодні мали бажання залишитися і продовжити контракт”, – пояснив він.
Резніков також додав, що солдата, який приходить в армію, необхідно навчати основним базовим навичкам. На кожного солдата необхідно витратити 1,5 мільйона гривень і якщо він йде з контракту через 8 місяців, то потрібно готувати нового бійця.
Крім того, Міністр оборони заявив, що в 2023 році військово-політичне керівництво ставить амбітне завдання підвищити грошове забезпечення в армії вище ринкової заробітної плати.
“Щоб водій танка в Збройних силах отримував більше, ніж водій трактора в сільському господарстві”, – сказав він.
- Президент Зеленський підписав указ про посилення обороноздатності країни, який передбачає збільшення чисельності ЗСУ на 100 тисяч осіб.