Головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати результати службового розслідування Міністерства оборони. Про це йдеться в рішенні Окружного суду від 12 січня.
Хомчак просить суд визнати протиправними дії посадових осіб Міноборони в ході проведення службового розслідування, призначеного наказом Міністерства оборони від 21.11.2020 №429, при складанні акта службового розслідування від 26.11.2020 №167дск і при прийнятті абзацу 2 пункту 1 і пункту 2 наказу Міністерства оборони України від 27.11.2020 №12кп ДСК “Про результати службового розслідування”.
Також Хомчак просить визнати протиправними та скасувати абзац 2 пункту 1 та пункт 2 наказу Міністерства оборони 27.11.2020 №12кп ДСК “Про результати службового розслідування”.
У задоволенні цих вимог Хомчаку було відмовлено.
Суд зазначив, що Хомчаком були порушені норми Закону про сплату суднового збору – суми сплачені не повною мірою. Також Головнокомандувач у своєму позові не ідентифікував посадових осіб МО, проти яких подав позов і дії яких вважає протиправними.
Крім того суд зазначив, що головком за законом повинен був відправити відповідачам рекомендованим листом копії судового позову. Доказів цього Хомчак не надав.
Іншими словами, позов був поданий з низкою порушень. У зв’язку з цим суд надав Хомчаку 5 днів на те, щоб усунути недоліки.
У судовому реєстрі відсутні інші рішення у цій справі. Таким чином, можна говорити про те, що Хомчак не виправив недоліки в позові, про які говорив суд і справу залишено без руху.
Також 18 грудня в ОАСК було слухання щодо оскарження суворої догани, яка була винесена за результатами того ж службового розслідування, яке оскаржує Руслан Хомчак. Можна припустити, що сувору догану намагався оскаржити Начальник Генерального штабу Сергій Корнійчук.
4 січня до Вінницького окружного суду було подано ще один позов проти Міноборони. У ньому також оскаржувалася сувора догана, винесена за результатами того ж службового розслідування ініційованого міністром оборони Андрієм Тараном.
Суддя зазначив, що позов був поданий з помилками – термін оскарження наказу закінчився 28.12.2020 року, тоді як позов був поданий 29 грудня. Суд дав 7 днів на виправлення недоліків і 16 січня прийняв рішення відкрити провадження за позовом. Наступне судове засідання призначено на 3 лютого. Можна припустити, що даний позов подав командувач повітряними силами Сергій Дроздов.
Іншими словами, генерали Руслан Хомчак, Сергій Корнійчук і Сергій Дроздов оскаржують наказ міністра оборони Андрія Тарана №12кп ДБК “Про результати службового розслідування”, який був винесений за результатами того ж самого службового розслідування. В рамках чого проводилося розслідування стало відомо з іншого позову.
За що були покарані генерали Руслан Хомчак, Сергій Корнійчук та Сергій Дроздов
11 січня Командування повітряних сил ЗСУ подало позов до Вінницького окружного адміністративного суду проти Міністерства оборони. У цьому позові розкриваються причини проведення службового розслідування, яке ініціював Таран.
“Крім того, разом з адміністративним позовом до суду подано заяву про забезпечення позову. В обґрунтуванні, яке заявник вказує, що відповідно до наказу Міністерства оборони України від 21.11.2020 №429 “Про призначення службового розслідування” (це теж службове розслідування, яке оскаржував Руслан Хомчак), проведено службове розслідування щодо перевезення літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗСУ спеціального вантажу з міста Бургас (Республіка Болгарія) до міста Кігалі (Республіка Руанда)”, – йдеться в тексті судового рішення.
З тексту судового рішення випливає, що міністр оборони наказав позбавити права Командування повітряних сил займатися господарською діяльністю, пов’язаною з вантажним авіаційним транспортом.
Також міністр оборони наказав розірвати договір з компанією “АТЗТ Транс Сервіс”.
“Відповідно до пункту 2 наказу Міністерства оборони України 27.11.2020 №12 КП дск “Про результати службового розслідування” Головнокомандувачу ЗСУ поставлено завдання організувати роботу з розірвання в установленому порядку договору на перевезення вантажів від 23.06.2015 №178/15, укладеного між командуванням Повітряних Сил ЗСУ та ТОВ “АТЗТ Транс Сервіс” після виконання в повному обсязі умов за Додатковою угодою від 11.11.2020 № 84 до Договору на перевезення вантажів від 23 червня 2015 №178/15″, – йдеться у тексті судового рішення.
Командування повітряних сил вказує, що дане рішення міністра призведе до зниження обороноздатності ЗСУ, знизить рівень підготовки пілотів і спричинить цілий ряд наслідків.
Зрештою, суд відмовив КВС у задоволенні забезпечення адміністративного позову. Це рішення було опротестовано в апеляції і Сьомий апеляційний адміністративний суд витребував матеріали цього позову.
12 січня цей же суд відкрив провадження у адміністративній справі, яку ініціювало Командування повітряних сил проти МО. Командування визначило, як третіх осіб Руслана Хомчака і приватну компанію “АТЗТ Транс Сервіс”.
Підлеглі генерала Дроздова намагаються відстояти інтереси приватної компанії, яка перевозила спеціальний вантаж до Руанди, що стало предметом для покарання високопоставлених генералів. Командування повітряних сил, серед іншого, хоче через суд не розривати договір. Наступне засідання у цій справі призначено на 1 лютого.
Уточнення. Спочатку в матеріалі вказувалося, що Руслан Хомчак намагався через суд скасувати дисциплінарне стягнення. Це не так. Причина позову до Міністерства оборони інша. Приносимо вибачення за неточність.
- ЗМІ повідомляли, що між міністром оборони Андрієм Тараном і главою Генштабу Русланом Хомчаком присутній постійний конфлікт. У зв’язку з цим в ОП розглядають можливість їхнього звільнення.
- Четверо генералів вищого командного складу подали позови проти глави Міністерства оборони України Андрія Тарана.