Міноборони зупинило будівництво житла для військових, державі загрожує 705 млн грн збитків

Міністерство оборони України на невизначений термін зупинило будівництво та реконструкцію деяких інфраструктурних об’єктів військових частин, внаслідок чого значна кількість військових залишається без гідних умов проживання та проходження служби. Про це повідомляє видання “Цензор.НЕТ”.

Будівництво казарм і гуртожитків для військових, а також ремонт їдалень, зупинилися через ліквідацію територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь (ТКЕУ), які виступали замовниками будівництва та реконструкції. Правонаступником цих структур стало Головне управління майна і ресурсів Міністерства оборони (ГУМР).

При цьому 11 підрядників Північного, Західного, Південного та Східного ТКЕУ, які виконують роботи на об’єктах, так і не отримали відповіді від МОУ про подальшу співпрацю та виконання вже підписаних договорів.

За даними видання, Міноборони недофінансувало підрядників колишніх ТКЕУ на 672 млн грн. Якщо фінансування не буде поновлено, то держава може втратити 705 млн грн, вкладених у будівництво.

Директор ТОВ “Галицький будівельник” Анатолій Гусманов розповів, що його компанія мала відремонтувати їдальні та побудувати житло для військових у Яворові та Липниках. Об’єкти планувалося здати до кінця року, але восени почалися реорганізаційні процеси в ТКЕУ, через що припинилося фінансування робіт.

“Ми підготували до запуску усю сантехніку, опалення. На тому все зупинилося. Зараз боїмося, що усе оздоблення, система опалення будуть непридатні до використання. Тому що починаються холоди та морози – позамерзають радіатори, труби, почне сипатися штукатурка. Це серйозна втрата коштів – мільйонні збитки. Оскільки ми – генпідрядник, який узяв на себе зобов’язання, то і питати будуть з нас», – зазначив Гусманов.

Враховуючи вищесказане, будівельна компанія зазнає збитків і змушена скорочувати штат працівників. І це при тому, що недобудовані об’єкти доводиться охороняти за свій рахунок, оскільки місцеві жителі розбирають матеріали.

«Про початок реорганізації ми знали ще влітку. Нам говорили, що створюється нова структура – Головне управління майна та ресурсів МОУ. Відповідно до неї переходять усі повноваження нашого Замовника – територіального квартирно-експлуатаційного управління. Конкретики не було. Лише обіцяли провести швидко реорганізацію. Просили не зупиняти роботи та запевняли, що фінансування буде відновлено», – розповідає директор «Галицького будівельника».

На питання, чи планує компанія продовжувать будівництво без фінансування, Гусманов відповів: «Ми вели об’єкти, скільки могли – вересень-жовтень, тому що у нас заздалегідь за графіком були закуплені матеріали».

“Невелику частину робіт ми зробили за свій рахунок і зупинилися. Оборотних коштів у нас не так багато, щоб, не знаючи, як буде надалі розвиватися ситуація, продовжувати ці роботи. Звичайно, хотілося б до кінця року (як і планувалося) здати гуртожиток в Яворові. Але зараз ми втратили цей шанс”, – додав він.

Заступник директора ТОВ “Інтелдом” Ігор Скалецький повідомив, що зустрічався із заступником начальника ГУМР МОУ Віталієм Стешенком, проте відповідей на свої запитання не отримав. Підприємство “Інтелдом” займається реконструкцією їдальні в місті Чортків Тернопільської області.

“На усі наші запитання відповідь одна: “Чекайте”. Але строки не уточнють. Минулого разу на зустрічі в ГУМР із підрядниками колишнього ТКЕУ нам обіцяли: десь до дев’ятого листопада поточного року увійдуть у курс справи. Тоді буде предметна розмова. Сьогодні я зрозумів одне: вони ще більш впевнено почали говорити, що нічого не знають», – сказав Скалецький.

Він розповів, що договір про ремонтні роботи був підписаний з МОУ в листопаді 2017 року, але активно реконструкцію почали здійснювати з 2018 року. До останнього кошти надходили, але потім компанія почала виконувати роботи наперед за власний рахунок. Тепер заборгованість держави перед підприємством становить 2 млн 700 тис. грн.

“Їдальня не працює. Немає фінансування, тому її здача переноситься. Якби воно було, до кінця цього року ми б роботи завершили. Поки ми їх припинили – об’єкт “законсервували”», – уточнив Скалецький.

11 підрядників ліквідованих територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь звернулися в листі до начальника ГУРМ. Вони нагадали йому про необхідність виконання зобов’язань і пообіцяли дотримуватися своїх – завершити роботи на об’єктах.

Також підрядники підготували звернення до Офісу президента, уряду, Ради нацбезпеки і оборони, бізнес-омбудсмена і Комітету з питань нацбезпеки. У ньому вони наголошують на тому, що бездіяльність МОУ призведе до втрат держбюджету і збільшення вартості будівництва об’єктів.

Підрядники в листі повідомляють, що не зможуть платити податки, оскільки залишилися без прибутку і змушені звільняти працівників.

  • Минулого року в Україні побудували 39 казарм поліпшеного типу для розміщення контрактників ЗСУ замість запланованих 184.
  • Цього року витрати на житло для військових і поліцейських збільшили на 316,8 млн грн.
  • Однак у березні стало відомо, що МОУ і Мінфін так і не запропонували швидкого вирішення проблеми із забезпеченням житлом військових.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.