Сьогодні Міністерством оборони України із займаної посади звільнено директора “Агенції оборонних закупівель” Марину Безрукову. Тимчасово виконуючим обов’язки директора призначено Арсена Жумаділова, повідомляє пресслужба МОУ.
«Це рішення міністерства обґрунтоване необхідністю гарантування стійкого та безперервного забезпечення фронту озброєнням та боєприпасами», — повідомили у відомстві.
Серед ключових причин зміни керівника АОЗ у міністерстві назвали: невиконання запланованих постачань для фронту, чисельні зауваження Генштабу щодо неякісного планування оборонних закупівель та несвоєчасної комунікації з боку Агенції, необґрунтоване перенесення графіків постачання. Абсолютно неприйнятними є численні витоки закритої інформації, що стануть окремим предметом розгляду правоохоронних органів.
У відомстві пояснили, що 11 жовтня 2024 року уряд погодив кандидатури членів наглядової ради агенції, до якої від держави увійшли два представники держави та три незалежні члени. Призначення перших трьох членів наглядової ради (цього достатньо для правомочності) відбулося 25 жовтня 2024 року наказом міністра оборони, але для повноцінного старту роботи члени НР мали укласти контракти з АОЗ.
В міністерстві стверджують, що АОЗ не змогла належно оформити правовідносини з усіма членами НР, через що виникла затримка в роботі. Перше установче засідання відбулося лише 17 грудня 2024 року.
20 січня один з незалежних членів НР повідомив про вихід зі складу ради – за версією міністерства, через відсутність належної комунікації з боку АОЗ щодо погодження деталей контракту. Таким чином склад НР зменшився до чотирьох і перестав відповідати вимозі закону про те, що більшість членів повинні бути незалежними.
20 січня голова наглядової ради надіслав міністерству оборони лист про засідання, на якому планували продовжити контракт з Мариною Безруковою. Міністерство каже, що не давало свого погодження. 21 січня міністерство отримало інший лист голови НР, в якому міністерству відводилося лише кілька годин на відповідь. МОУ рекомендувало не продовжувати контракт з Безруковою, але голова НР нібито не повідомив це всім членам.
У МОУ також додали, що при прийнятті Безрукової на роботу контракт із нею уклало саме міністерство від свого імені, а зміна контракту відбувається за угодою сторін. Таким чином потрібна згода міністерства на продовження контракту.
Так, у складі Наглядової ради залишилося лише 2 члени з 5, у зв’язку з чим вона стала неправомочною.
“Відповідно до законодавства, у разі неправомочності Наглядової ради її повноваження тимчасово переходять до Міністерства оборони України. Це надає Міноборони право приймати рішення щодо управління Агенцією, зокрема щодо призначення, звільнення та відсторонення директора, а також призначення тимчасово виконуючого обов’язки директора”, – заявили в Міноборони.