Засновник компанії Drone.ua Валерій Яковенко брав участь у відкритому тендері Міноборони України, виграв його, але в результаті компанія підприємця отримала великий штраф і дискваліфікацію. Про це чоловік розповів на своїй сторінці в Facebook.
За словами Яковенка, він переміг у тендері, умови якого передбачали участь лише одного учасника ринку. Так були прописані умови. Однак Dron.ua примудрилися зібрати комплектацію, яка відповідала за технічними параметрами необхідному.
Більше того, вдалося відповідати іншим вимогам. А це – бездоганна репутація, готовність до виконання будь-яких побажань замовника і бути в тендерний комітет, коли йому це знадобиться.
При цьому процес торгів у Міноборони необов’язковий. В залежності від сум, може приймати участь тільки один учасник, присутність якого дозволяє здійснити заплановане відвантаження за максимальні гроші.
Яковенко ж погодився поставити обладнання на 18% дешевше ціни очікуваної закупівлі. Готовий поступитися і більше, але Міноборони зупинилося на цьому показнику.
«У документах з нашого боку було запропоновано обладнання з урахуванням ПДВ і податку на прибуток. У другого учасника було пропозицію по спрощеній системі оподаткування, оскільки товар поставлявся для потреб оборони (мито та ПДВ). І навіть незважаючи на це наша пропозиція виявилося набагато більш цікавим», – написав він.
В результаті компанію вирішили провчити за «самодіяльність», – стверджує Яковенко.
Справа в тому, що процес держзакупівель передбачає серйозну відповідальність за неявку на переговори. Їх призначили, дали 4 години на оформлення перепусток на режимний об’єкт і підготовку, але забули повідомити про це представникам Dron.ua. Сталося це всупереч тому факту, що під час засідання тендерного комітету представники компанії активно цікавилися тендерною процедурою.
«Повідомлення про можливих переговорах було розміщено в глибинах тендерної документації, де жоден з потенційних претендентів не здогадався б його шукати. І все це незважаючи на наші постійні та щоденні дзвінки закупівельникам міноборони», – додав він.
Після того, як компанію за неявку на переговори оштрафували і дискваліфікували, Яковенко збирався займатися «розбором польотів» з чиновником, який відповідав за відповідну закупівлю, подав на нього скаргу, але той одразу пішов на пенсію.
Яковенко зазначив, що складнощі в роботі з міністерством виникали і в інших постачальників і нагадує, що раніше було оголошено про те, що вже до кінця року закупівлі будуть здійснюватися через публічну систему.