Міноборони відмовляється приймати бронетехніку: експерт прояснив ситуацію

У прийомки Міноборони з’явилися питання до хімічного складу європейської бронестали, військова техніка з якої сьогодні успішно експлуатується ЗСУ. Про це на сайті інформаційно-консалтингової компанії Defense Express пише директор Сергій Згурець.

“Наскільки мені відомо, військова прийомки вимагає підтвердження хімічного складу зарубіжної броні, з якої збираються варити корпусу для БТР-4 по держоборонзамовленням. Зокрема, це стосується фінської MiiLux Protection. За твердженням військової прийомки, за своїм хімскладу вона не відповідає вимогам конструкторської документації”, – пише експерт.

Як відзначає експерт, розробник конструкторської документації заводу ім.Морозова допускає для виготовлення корпусів БТР-4 і БТР-3 чотири види броні: українську броню марки “71”, вироблену ТОВ “Лозовський ковальсько-механічний завод” (ЛКМЗ),що входить до індустріальної групи “УПЕК”,ПАТ “Метінвест”  а також її закордонні аналоги – польська, бельгійська і фінська MiiLux Protection 500. При цьому у покупної броні є відповідні сертифікати, що підтверджують їх якість.

У фінській MiiLux Protection пояснили експерту, що їх бронесталь використовується в більш ніж 40 країнах світу для виробництва військової техніки і відповідає стандарту НАТО Stanag L1 – L5. Протягом 2014 року сталь MiiLux успішно пройшла всі можливі балістичні та лабораторні випробування на ДП «ХКБМ». На ЛКМЗ було вироблено 14 корпусів, які успішно пройшли випробування і проходять експлуатацію у військах. Наприклад, з неї виготовляють корпуси бронемашин “Козак”.

За словами експерта, ЛКМЗ, який виробляє корпуси з української броні,  стабільно зриває виконання ДОЗа на постачання армії БТР-4.

Для ПАТ “Метінвест”, за його словами, “на тлі величезних плавок для цивільних цілей, бронемєлочєвка для БТР малоцікава”.

Між тим, до виготовленої з “71-й” броні бронетехніки в ході її експлуатації в армії з’явилися численні запитання, підтверджені непоодинокими рекламаціями держзамовника, додав експерт.

Як зазначає директор Defense Express, сьогодні Лозівський ковальсько-механічний завод просто не в змозі виконати програму, яка була на нього покладена. Саме тому “Укроборонпром” і взявся за виробництво корпусів з зарубіжної броні, під це були створені нові потужності на Житомирському заводі, на ХКБМ і на заводі ім. Малишева.

“Тепер, як я розумію, зарубіжна бронеініціатива поставлена на паузу до остаточного з’ясування стосунків між Міноборони та підприємствами “Укроборонпрому”. Саме час новій владі продемонструвати свої компетенції”, – пише Згурець.

Раніше в Укроборонпромі повідомили, що на ДП «Житомирський бронетанковий завод» була припинена робота цеху з виготовлення корпусів БТР-4. Причиною цьому стала відмова військової прийомки Міністерства оборони допустити до експлуатації у військах БТР-4, корпуси яких виготовлені з бронестали виробництва країн ЄС і НАТО.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.