Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України завершує розробку законопроекту, який виведе з тіні ринок оренди житла. Про це йдеться в повідомленні Мінрегіону.
«Сьогодні в Європі приблизно 60-70% усього житла – орендне. При цьому в Україні цей показник офіційно не перевищує 5-10%. Тобто, 90% ринку орендного житла перебуває в тіні…Ми хочемо законодавчо врегулювати це питання, створити чіткі та справедливі правила на цьому ринку», – сказав міністр регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
Міністр додав, що прийняття відповідного закону може знизити орендну вартість і буде сприяти припливу інвестицій. За оцінками Мінрегіону, для соціально незахищених категорій вартість оренди може в підсумку впасти на 30%.
Розглядається поділ поняття орендного житла:
- муніципальне орендне житло, замовником якого є місцева влада, і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної і бюджетної сфери, молодим фахівцям.
- орендне житло, яке перебуватиме на балансі центральних органів державної влади і надаватися їхнім співробітникам.
- комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії.
За даними Державної служби статистики, в Україні середня плата за місячну оренду однокімнатної квартири в 2018 році склала 3352 грн. У Києві цей показник склав 6636 грн.