Місія МВФ, яка працювала в Україні з 14 по 22 листопада, заявила про конструктивними і плідними обговоренями з представниками влади України, однак для укладення домовленості про нову програму (Staff Level Agreement) буде потрібно продовження дискусій найближчим часом. Про це повідомляє “Інтерфакс – Україна”.
“Місія досягла помітного подальшого просування в дискусіях щодо заходів і реформ, які могли б лягти в основу нової програми, підтриманої МВФ… Дискусії продовжаться наступного тижня”, – йдеться в заяві глави місії Рона ван Родена за підсумками місії.
Серед обговорюваних необхідних кроків – заходи грошово-кредитному, податково-бюджетному і фінансовому секторах, також як і реформи, спрямовані на поліпшення бізнес-клімату, посилення верховенства права і нарощування економічного зростання.
У заяві наголошується, що місія МВФ віддала належне суттєвому прогресу, досягнутого в останні кілька місяців на шляху реформ та дотримання зваженої економічної політики.
Раніше видання НВ з посиланням на два джерела повідомило, що місія Міжнародного валютного фонду поїхала з України без результатів. Відзначається, що головними питаннями МВФ до України залишаються олігарх Ігор Коломойський і незалежність НБУ.
За словами джерела, будь-який компроміс з колишніми власниками ПриватБанку неприйнятний.
“Так, будь-який компроміс неприйнятний, оскільки він підтвердить вплив Коломойського. А якщо він великий, то високий ризик дефолту і відкату реформ. А якщо так, то навіщо такій країні давати гроші, якщо вони з високою ймовірністю не повернуть? Логічно?” – сказав співрозмовник.
Також місія поскаржилася, що земельну реформу не ухвалюють в тому форматі, як було обіцяно, а іноземців до ринку не допустили.
“МВФ розуміє, що це ще гірше, ніж мораторій, оскільки є ризик, що за безцінь землі можуть бути скуплені всіма відомими особами. Це не зовсім ринок“, – сказав співрозмовник видання.
Джерело додало, що місію найсильніше “зачепив обман” з ринком землі.
Раніше західні ЗМІ писали, що Україна домовляється про транш у розмірі близько 5 млрд дол., однак МВФ сумнівається у виділенні кредиту, поки суперечка навколо Приватбанку не буде вирішена на користь держави.