“Місія НАТО” для України: NYT дізнався, чим вона займатиметься

На ювілейному 75-му саміті НАТО у Вашингтоні оголосять про створення нової структури для координації всіх видів допомоги Україні в довгостроковій перспективі, що матиме назву “Допомога НАТО з безпеки і тренування для України” (NSATU). Про це пише The New York Times з посиланням на американських і натовських чиновників.

Зазначається, що новий центр координації НАТО об’єднає під однією парасолькою діяльність “коаліцій”, які надають різні види військової допомоги Україні – йдеться про протиповітряну оборону, артилерію, винищувачі F-16, озброєння і тренування.

Об’єднання основних напрямків допомоги і тренувань під єдиним командуванням має на меті впорядкувати цей потік і зробити його більш узгодженим, зазначили посадовці, які були ознайомлені з планом.

Один із співрозмовників повідомив, що нова структура не буде офіційно називатися “місією” через заперечення з боку Німеччини, яка хотіла б уникнути натяку на те, що вона і НАТО перебувають у стані війни з Росією. Хоча, він нагадав, що РФ вже позиціонує своє вторгнення в Україну як війну “самооборони” проти ворожого НАТО, що постійно розширюється.

Нова структура базуватиметься на військовому об’єкті США у Вісбадені в Німеччині. Її очолить тризірковий генерал – ймовірно, американець – який підпорядковуватиметься безпосередньо головнокомандувачу НАТО і США в Європі, генералу Крістоферу Каволі.

Підпорядкування місії генералу Каволі захистить її від будь-яких політичних змін у Вашингтоні, сказав колишній американський посол в НАТО Іво Даалдер, який був ознайомлений з планом.

“Це спроба захиститися від Трампа і цілеспрямована спроба зблизити Україну і НАТО, щоб підтримати Україну як сьогодні, так і в майбутньому”, – сказав Даалдер.

Видання зазначає, що цей крок має на меті надіслати потужний сигнал про прихильність Альянсу як Києву, так і Москві, яка сподівається, що Захід втомиться підтримувати війну.

Нова структура працюватиме паралельно з Контактною групою з питань оборони України, яка перебуває під американським керівництвом і координує постачання озброєнь Україні близько 50 країнами, які не входять до 32 країн-членів НАТО. Міністр оборони Ллойд Остін, який створив контактну групу, наполіг на тому, щоб вона поки що залишалася під американським головуванням, повідомили посадовці.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.