Місія OSIRIS-Rex: астероїд Бенну сфотографували з максимально близької дистанції

Найбільш детальний знімок поверхні навколоземного астероїда Бенну отримано міжпланетною станцією OSIRIS-REx. Це стало можливим завдяки новій рекордно низькій орбіті. На ній техніка буде працювати до серпня. Про це повідомили на сайті місії.

Розмір астероїда – 500 метрів. Він відноситься до спекторального класу Ст. Передбачається, що його будуть вивчати протягом 2 років. Це дозволить дізнатися детальніше дізнатися про те, як формувалася Сонячна система. Для цього в липні буде проведено забір 60 грамів ґрунту небесного тіла. Капсула з них виявиться на землі тільки у вересні 2023 року.

На початку червня 2019 року OSIRIS-REx вийшов на орбіту в 680 метрів від Бенну. Це стало новим рекордом по близькості техніки і космічного тіла. Згадане фото наполовину освітленого сонцем астероїда було зроблено 13 червня 2019 року. На знімку можна побачити об’єкти розміром 50 см і кратери.

Очікується, що в серпні станція досягне відстані 1,3 кілометра від поверхні астероїда. До цього планується створити детальні карти астероїда і вивчати склад його поверхні.

Раніше повідомлялося, що планета CVSO 30c, яка знаходиться від Землі на відстані близько 1200 світлових років, робить повний оборот навколо своєї зірки тільки один раз в 27 000 років.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.