Між Україною та Німеччиною хочуть створити водневий коридор

Чотири компанії газової інфраструктури домовилися про спільну роботу над створенням водневої магістралі через Центральну Європу. Про це повідомила прес-служба Оператора ГТС.

Магістраль створюється “для транспортування водню з перспективних районів постачання водню в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню”. Вона пройде через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС.

Серед компаній-учасників – EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), Оператор ГТС України (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

“Водень, ймовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності”, – зазначив заступник гендиректора з розвитку і трансформації ОГТСУ Павло Станчак.

Як зазначили в прес-службі Оператора ГТС, Словаччина і Чехія експлуатують великий газопровідний коридор, що з’єднує Україну з зонами попиту на водень в Європі.

У той же час газотранспортні системи Словаччини, Чехії та Німеччини можуть бути перепрофільовані для транспортування водню.

Очікується, що саме Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі, який буде імпортувати значні обсяги для забезпечення потреб.

Водневий коридор може бути створений частково завдяки перепрофілюванню наявної газової інфраструктури в поєднанні з цільовими інвестиціями в нові водневі трубопроводи і компресорні станції. Це дозволить транспортувати водень за доступною ціною.

Організатори проекту вже взялися за вивчення можливостей технічної реалізації водневого коридору для транспортування чистого водню об’ємом до 120 ГВт-год на день.

Перші результати з перевірки можливостей здійснення, потужностей і вартості транспортування водню можуть бути відомі вже в наступному році.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.