Мотор тихіше звуку від греблі веслами: На Київщині випробували новий бойовий каяк

На Київщині пройшли випробування нового бойового каяка “Полоз-М16”. Про це повідомляє “АрміяInform“.

Директор підприємства «Адамант верф» та голова «Човнової спілки України» Сергій Остащенко розповів, що каяк уже проходив заводські випробування і зараз завершується оформлення попередніх документів.

“Сьогодні військовослужбовці одного з підрозділів випробовують наш каяк з електродвигуном. І їхня оцінка для нас дуже важлива. Потреба на такі вироби у військах є”, – зазначив він.

За його словами, почалося все з того, що до них звернулися воїни одного з підрозділів та попросили виробити для них каяки військового призначення.

“Наш двомісний каяк «Полоз-М16» має вантажність 480 кг. У нас також є варіанти одно- та тримісних каяків. Розробляли ми все разом із військовослужбовцями ЗСУ. На носу в каяка стоїть гранатомет УАГ-40. Це унікальна українська розробка. Калібр тут — 40 міліметрів. УАГ-40 відповідає стандартам НАТО”, – розповів Остащенко.

Він уточнив, що гранатомет може вести вогонь осколковими та фугасними гранатами – прицільно на відстань 1,5 км, а на ураження він може працювати на відстань понад 2 км. При цьому гранатомет важить лише 18 кг і майже не має віддачі.

“Тому його можна встановлювати на таких невеликих каяках. Тож ніякий бронекатер йому не страшний. Нашому «Полозу-М16» достатньо просто зайти в очерет, сховатись гарно і звідти розстрілювати ворога, як у тирі”, – додав Остащенко.

Він зазначив, що для далеких виходів каяк комплектується невеликими плитками для приготування їжі. Також його комплектують спеціальними чайниками, гамаками та мачете, щоб прорубати шлях у очереті, і наметом.

“Тому на нашому каяку військові можуть виконувати завдання безперервно тиждень, два тижні, місяць. Або на спеціальній платформі — навіть з літака”, – пояснив Остащенко.

Він наголосив, що двигун у каяка майже безшумний і навіть тихіше, ніж звук від греблі веслами. Однак і весла на каяку також передбачені.

Військовослужбовець ЗСУ з позивним «Боброкойот» розповів, що від звичайних каяків «Полоз-М16» відрізняється конструкцією.

“Схожу конструкцію використовують підрозділи спецпризначення Великої Британії та США. Розробляючи наш каяк, ми враховували бойовий досвід, здобутий нашим військом у цій війні… Особливістю електродвигуна на «Полоз-М16» є те, що він дає змогу керувати каяком дистанційно за допомогою пульта: повороти, швидкість — усе регулюється. Двигун майже безшумний – тихіше, ніж звук від греблі веслами. Тобто кудись підкрастися, сховатися в очереті — це без проблем”, – розповів військовий.

За його словами, у каяка чудова гідродинаміка, тому він дуже швидко йде по воді.

” Каяк начебто великий і важкий, але так тільки здається. Також тут використано унікальний матеріал — він не боїться ні морозу, ні спеки. Якщо навіть цей матеріал буде прострелений, то легко клеїться і просто відновлюється”, – зазначив військовий.

Він додав, що в каяк за потреби можна покласти пораненого.

“Також тут можемо перевезти боєкомплект або покласти купу дронів і потім з очерету запускати, куди потрібно. Тут два відсіки — для матросів, і ще три відсіки — які можна використовувати як для ще одного пасажира, так і для зброї, або собаку навіть можна посадити”, – уточнив «Боброкойот».

Військовий розповів, що потреба у певних підрозділах на такі каяки вже є.

“Бо є завдання, коли треба тихо підійти по воді до потрібної точки… Певний період я служив в одному з підрозділів, а там якось у нас було завдання — забезпечити штурмову переправу. І саме за допомогою таких каяків ми змогли провести розвідку, закріпитися і зробити так, щоб інші великі плавзасоби вже пішли за нами”, – додав він.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.