МОЗ дозволив Києву послабити карантин. Сьогодні запускають наземний транспорт, метро – з понеділка

Київ може переходити до другого етапу виходу з карантину. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в Facebook.

«Рівень захворюваності по місту Київ зараз становить 11,7 на 100 тисяч населення при нормі 12. Це означає, що Київ може переходити на другий етап виходу з карантину. Далі — справа за рішенням міської комісії ТЕБ та НС», — заявив Степанов.

За його словами, співробітники київського метро «відповідально поставилися до організації безпечного перевезення під час епідемії»: розробили дистанційні розмітки, закупили термометри і захисні щитки для співробітників, а також забезпечили станції інформаційними матеріалами та відеороликами про COVID-19.

Як повідомив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондрієвський на брифінгу за підсумками засідання комісії ТЕБ та НС в Києві в суботу вранці було прийнято рішення про перехід на другий етап ослаблення карантину.

“Враховуючи зміну показників для ослаблення протиепідемічних заходів, ми сьогодні маємо в Києві наступні показники. Загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення складає менше 12, а саме 11,7. Другий показник, який дає можливість переходити до ослаблення карантинних заходів – це завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я. Сьогодні кількість визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 складає менше 50%, а саме 35%. Наступний показник – середня кількість тестувань методом ПЛР становить понад 12 чоловік на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. У Києві цей показник 37.7 відповідно”, – сказав він.

Враховуючи всі ці показники, прийнято рішення про наступний етап ослаблення карантинних заходів у місті Києві, додав Мондрієвський.

“Це означає, що з 12:00 23 травня в столиці почнуть працювати торговельні заклади до тисячі квадратних метрів, у тому числі ті, які працюють в будівлях та мають окремі входи. З 12:00 дня відновить у звичайному режимі роботу весь наземний громадський транспорт”, – підкреслив він.

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв додав, що з 25 травня, з дотриманням усіх норм та регламентів, запрацює метрополітен у звичайному режимі.

“Також з 25 травня почнуть працювати всі ринки і ярмарки. Також 25 травня будуть доступні для використання спортивні, дитячі майданчики в парках, скверах та на прибудинкових територіях. Крім того, готуються до відкриття з 1 червня дитячі сади і школи для 11 класів, мається на увазі здача ЗНО, установи професійної технічної та вищої освіти запрацюють для випускників та абітурієнтів”, – сказав він.

Також готуються до відкриття з 1 червня готелі, але без роботи ресторанів. З 1 червня також готуються відкритися дитячо-юнацькі спортивні школи, спортивні комплекси, фітнес-зали, однак без роботи басейнів.

” Пляжі, зони відпочинку також запрацюють з 1 червня. Крім того, ми відкриємо для відвідування кладовища також з 1 червня. Рішення про роботу ТРЦ буде прийнято окремо, це буде залежати від тенденцій захворюваності”, – сказав заступник голови КМДА.

Разом з тим, радник київського міського голови Володимир Бондаренко підкреслив, що з 23 травня на маршрути виходить весь комунальний пасажирський транспорт. Дозволено також робота приватного пасажирського транспорту. У той же час він закликав киян з понеділка розраховувати час на дорогу до роботи, так як кількість пасажирів у транспорті буде обмежено.

Нагадаємо, з 25 травня в Харкові почнеться черговий етап пом’якшення карантинних обмежень — у місті відновлять роботу метро.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.