МЗС Китаю опублікувало спростування «брехні США» про коронавірус на 30 сторінок

Міністерство закордонних справ Китаю опублікувало статтю на 30 сторінок, в якій спростувало заяви політиків США про коронавірус. Про це повідомляє Reuters.

Стаття починається зі згадки 16-го президента США Авраама Лінкольна, з яким нещодавно порівнював себе діючий президент Дональд Трамп.

“Як сказав Лінкольн, ви можете весь час обдурювати деяких людей і час від часу обдурювати всіх людей, але не можна обдурювати всіх людей весь час”, — йдеться на початку матеріалу.

У статті-спростування сказано, що влада КНР “відкрито і своєчасно” повідомляла світ про коронавірус і нічого не приховувала. Все це підкріплено цитатами з китайських ЗМІ. У той же час німецьке шпигунське агентство BND повідомило, що первісна спроба Китаю приховати інформацію коштувала світу від чотирьох до шести тижнів.

Так, у міністерстві спростовують заяву держсекретаря США Майка Помпео про те, що коронавірус почав поширюватися з лабораторії в Ухані. У статті наголошується, що всі свідчення показують, що вірус не був створений людиною, і що лабораторія не здатна синтезувати новий коронавірус.

Крім цього, є також твердження, що американці були заражені вірусом до того, як перший випадок захворювання був підтверджений в Ухані — так писали китайські ЗМІ, але цьому немає ніяких доказів.

Міністерство згадало і про 34-річного лікаря Лі Веньляне, який намагався підняти тривогу у зв’язку зі спалахом вірусу в Ухані, а потім сам від нього загинув. Стверджується, що Лі не був «викривачем» і його ніколи не заарештовували, що суперечить багатьом західним повідомленням. Днями сенатори Республіканської партії США ініціювали перейменування вулиці перед посольством Китаю у Вашингтоні на честь лікаря.

У статті також відкинули пропозиції Трампа і Помпео про те, що новий коронавірус слід називати «китайським вірусом» або «вірусом Ухань». МЗС Китаю посилалося на документи Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що назва вірусу не повинна бути прив’язане до конкретної країни.

Як повідомлялося раніше, у розвідок у Великобританії і Австралії немає даних про витік коронавірусу з лабораторії в КНР, а сам Помпео вже теж засумнівався в тому, що коронавірус з’явився в лабораторії Ухані.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.