Президентська партія «Слуга народу» довільно визначила кількість місць у парламентських комітетах нового складу Ради і нерівномірно розподілила їх серед представників партій. Про це заявили члени «Європейської солідарності» Петра Порошенка. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Ірина Геращенко.
«Робоча група на першому засіданні проголосувала граничні межі комітетів, в яких може бути від 7 до 31 депутатів. І очевидно, що депутати від фракцій можуть там бути присутніми, виходячи з домірності і величини фракції», – написала вона.
При цьому Геращенко зазначила, що «СН», не дала колегам по парламенту вибору, вирішивши самостійно, скільки людей повинно бути в кожному з комітетів. Так, наприклад, пріоритетною виявилася комісія з діджиталізації і цифрових технологій. В ній – 20 депутатів.
При цьому в комітетах з євроітеграції і свободи слова, на думку «СН», повинні бути по 7 депутатів.
Геращенко нагадала, що, ліквідувавши комітет у справах ветеранів, у президентської партії заявляли, що даною проблемою буде займатися об’єднаний комітет соцполітики. Однак у нього повинні увійти лише 10 осіб.
Дану інформацію підтвердила на своїй сторінці й віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
“Знехтувавши спільне рішення щодо граничного розміру комітетів, яке було досягнуто на першому засіданні підготовчої групи минулого тижня (від 7 до 31 депутата), керівництво монобільшості вирішило, що, наприклад, в комітеті з євроінтеграції має бути не менше, а не більше, ніж сім (!) людей, в той же час в комітеті, який буде займатися цифровою трансформацією, повинно працювати двадцять депутатів», – написала вона.
На думку Климпуш-Цинцадзе мова йде і про неетичну поведінку, і про порушення принципів демократії, і про ігнорування пріоритетів розвитку держави.
У свою чергу міністр у справах ветеранів Ірина Фріз зазначила, що у «СН» так розподілили кількість депутатів по комісіях, що отримали контроль над прийняттям рішень у всіх комітетах.
«Виступають категорично проти того, щоб депутати від фракції ЄС мали професійний розподіл, а головне працювали за обраним напрямом», – написала вона, зазначивши, що відтепер не зможе працювати в комітеті з нацбезпеки.
Фріз вважає, що розпочато побудову авторитарного режиму «слуг», поставлена мета «обнулити парламентаризм».
«УП» конкретизувала, що в тому ж євроінтеграційному комітеті у «СН» буде 4 місця і три у інших.
Геращенко зазначає, що дана ідея соратників Володимира Зеленського була схвалена на рівні підгрупи, яка готує фінальне рішення.
Додамо, що партії «Голос» Святослава Вакарчука не дісталося жодного місця в шести комітетах.