На довиборах до Верховної Ради в 50-му окрузі в Донецькій області переміг мер Добропілля, представник Партії “Порядок” Андрій Аксьонов. Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії.
За результатами підрахунку 100% бюлетенів, Аксьонов набрав 65,46% голосів.
Друге місце зайняв Валентин Рибін з “Партії Шарія” з 13% голосів.
Хто такий Андрій Аксьонов?
Аксьонов народився 2 лютого 1971 року в смт. Новодонецьке міста Добропілля Донецької області. Має диплом гірничого інженера за спеціальністю “Розробка родовищ корисних копалин”.
У 2008 та 2010 роках був селищним головою Новодонецького. У 2015 і 2020 роках Аксьонова обирали міським головою Добропілля.
У чому звинувачують Андрія Аксьонова
Його звинувачували у сприянні проведенню так званого «референдуму» в травні 2014 року на Донбасі, пише Радіо Свобода.
Аксьонов коментував це звинувачення так: “Почитайте, що таке референдум, у Вікіпедії написано. Це було, може, соцопитування. Або що це взагалі було? Як я міг допомагати або підтримувати: його не було».
Офіційно проти Аксьонова звинувачення щодо подій 2014 року не висували і судові засідання не проводили.
Образи учасників проукраїнських мітингів
Ось як висловився Аксьонов в 2015 році на адресу учасників патріотичного автопробігу: «я зараз скажу не для преси те, що я думаю про ваш автопробіг: ви звичайні говномути».
Сам Аксьонов заявив, що його слова були вирвані з контексту.
Небажання шанувати пам’ять воїнів АТО
У 2017 року, як повідомляє “Вчасно», депутат Микола Стрепоченко запропонував внести до регламенту сесії міськради Добропілля хвилину мовчання за загиблими воїнами АТО. Аксьонов тоді заявив, що не розуміє, чому вони починають “саме воїнів АТО хвилиною мовчання поминати”, зазначивши, що війна йде вже три роки, а люди гинуть і в інших містах.
Подвійне громадянство
У 2017 році народний депутат Дмитро Лубінець розповів Радіо Свобода, що Аксьонов нібито звернувся до окупаційної влади Криму і отримав російський паспорт у червні 2014 року. Тоді інформацію Лубінця підтвердив і журналіст Денис Казанський.
Сам міський голова Добропілля заперечував наявність російського паспорта.
Підробка документів та заволодіння бюджетними коштами
За версією прокуратури, Аксьонов без поважних причин залишав робоче місце міського голови Добропілля і їздив в окупований е Крим. А за підробленими документами йому нарахували і виплатили бюджетні гроші за той час, коли він був у від’їзді.
Останню постанову суду у цій справі датовано 21 січня 2021 року. Справа ще не закінчена.
Згадується у справі підробка документів та розтрата майна
Йдеться про закупівлю стели «Добропілля».
«ОСОБА_1 з метою подальшого особистого використання, а також використання Добропільським міським головою ОСОБА_2 , склала завідомо неправдивий офіційний документ – договір про закупівлю товару від 20.12.2017, в якому виконавчий комітет Добропільської міської ради в особі ОСОБА_2 виступає покупцем, а ФОП ОСОБА_3 – колишній найманий працівник її чоловіка ОСОБА_4 – продавцем, та в який внесла завідомо неправдиві відомості про те, що ФОП ОСОБА_3 у грудні 2017 року має поставити на адресу покупця стеллу м.Добропілля вартістю 159980 грн. та здійснити її монтаж, усвідомлюючи, що даний товар фактично поставлятися не буде і ФОП ОСОБА_3 не виступає стороною даного договору», – йдеться в постанові суду.