На іншому кінці планети: Аналітик розповів, чому Росія «йде» з Венесуели

Росія не в змозі конкурувати з США у Венесуелі. Тому їй доводиться згортати свою присутність в регіоні. Не виключено також, що рішення про виведення російських військ з цієї країни – результат кулуарних домовленостей Москви з Вашингтоном. Таку думку InfoResist висловив аналітик CIT, військовий експерт Кирило Михайлов.

На його думку, навіть російські компанії розуміють слабкість режиму Ніколаса Мадуро.

«Що таке виведення російських військ з Венесуели? До того, як про це гордо заявив Дональд Трамп, мова йшла про те, що Ростех перервав контакти з Венесуелою та перебіг військових замовлень, які були замовлені режимом Мадуро, але гроші за це російська корпорація так і не отримала. Мабуть, навіть російські компанії розуміли повну недієздатність, неліквідність цього режиму і не готові співпрацювати, буквально викидаючи гроші в нікуди. Тим більше, що хитке становище зараз очевидно всім. Хоча зрозуміло і те, що зараз ніхто з опозиції не може просто так взяти владу», – сказав він.

За його словами, на відкриту конфронтацію з Америкою в цій точці земної кулі Росія йти не може хоча б просто по логістичним причинам. Якщо там справа дійде до якогось гарячого конфлікту, то тоді американці знаходяться в набагато кращому становищі ніж Росія, яка навчилася забезпечувати сирійське угруповання, але Венесуела — це взагалі на іншому кінці планети і надавати якусь військову підтримку режиму Мадуро просто не в змозі.

«Швидше за все, росіяни це розуміють, і до цього пройшли певні консультації між державним секретарем США Майклом Помпео і міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Ймовірно, тоді росіянам популярно пояснили, що Венесуела все-таки належить до американської сфери впливу. Зокрема, ми пам’ятаємо, що такі американські впливові особи в адміністрації Трампа як, наприклад, той же радник з безпеки Болтон, вони згадують так звану доктрину Монро, підписану в 19 столітті. І вона говорить про те, що жодна європейська держава не може втручатися в події в Новому світлі, тобто в Північній і Південній Америці. І зараз Білий дім каже про те, що він готовий дотримуватися цю доктрину, тому так ревно охороняє власне право впливати, скажімо так, на політику країн Південної і Центральної Америки, в першу чергу», – додав він.

Експерт вважає, що в цій ситуації логічно припустити наявність якоїсь угоди між країнами, але у такому разі ці домовленості були кулуарними і робити якісь висновки по даному питанню рано.

«Ми можемо подивитися на те, що зараз буде відбуватися в провінції Ідліб, так кілька тижнів йде наступ асадовскіх сил при підтримці російської авіації, яка завдає ударів по цивільних об’єктах і цим навіть обурювався Дональд Трамп. Ми можемо подивитися, чи не стануть США вчиняти дії начебто нарощування постачання військторгу сирійської опозиції і т. п. Або завдавати удар по асадовцам, як вони це вже неодноразово робили. Тоді можна буде допустити, що, можливо, відбуватися якась угода про те, що США самоусунуться в Сирії, а Росія у відповідь скоротить свою присутність у Венесуелі. Я підкреслюю, що це лише припущення, це одна з версій», – резюмував Михайлов.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп заявив про те, що Росія проінформувала його про виведення своїх громадян з Венесуели.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.