Організатори Оскара на церемонії вручення кінопремії показали ролик зі словами на підтримку України, проте в ньому не було жодного слова про роль Росії у війні.
“Ми просимо вас про хвилину мовчання на знак солідарності з народом України, який стикається з вторгненням, конфліктом і несправедливістю на своїй власній землі.
Хоча кіно для нас є важливою можливістю висловити нашу людяність під час конфлікту, реальність така, що мільйони сімей в Україні потребують їжі, медичної допомоги, чистої води та екстрених служб. Ресурсів мало, і ми разом, як глобальне співтовариство, можемо зробити більше. Ми просимо допомогти Україні будь-яким способом. Стоїмо поруч з Україною. Ми просимо вас підтримати Україну всіма можливими способами. #StandWithUkraine”.
#Oscars holds moment of silence in support of Ukraine. https://t.co/1H1Y9jC9bl#oscars pic.twitter.com/eIdWgcGAom
— ABC News (@ABC) March 28, 2022
Передував хвилині мовчання виступ Міли Куніс, яка навіть не сказала слова “Україна”, за що згодом була розкритикована глядачами в Twitter.
Її вчинок також виглядає дивним, якщо врахувати, що вона раніше разом з чоловіком Ештоном Кутчером зібрала понад 30 мільйонів доларів на допомогу українцям.
Власне однією з небагатьох, хто все ж озвучив слова підтримки зі сцени “Оскара”, виявилася ведуча Емі Шумер.
“В Україні відбувається геноцид. Жінки та трансгендери втрачають свої права…”, – сказала вона, перш ніж оголосити про появу Ентоні Хопкінса.
Бойкотувати церемонію, як закликав своїх колег Шон Пенн, теж ніхто не став. Деякі актори на червоному тротуарі висловили солідарність з Україною і доповнили свої образи стрічками і прапорцями. Блакитна стрічка – знак підтримки українських біженців.
Серед них Джейсон Момоа, Джеймі Лі Кертіс, Семюель Л.Джексон і Бенедикт Камбербетч, який у своєму інтерв’ю на червоному тротуарі сказав кілька слів про Україну.
“Бачити дітей, похованих під руїнами театру, вагітних, постраждалих в пологовому будинку (жахливо – ред.). Я просто не вірю, що це дійсно відбувається”, – цитує його The Guardian.