Офіс Генерального прокурора перешкоджає притягненню винних до відповідальності у справі про заволодіння 81 млн грн Національної гвардії. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
“Ввечері 1 грудня 2020 року Генеральний прокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам КПК України, змінила процесуальних керівників у кримінальному провадженні за фактом надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України. Як результат, детективи НАБУ та прокурори САП не змогли у передбачені законом терміни здійснити заплановані слідчі і процесуальні дії, а саме — повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину – екстоппосадовцю державної компанії «УкрБуд»”, – йдеться в повідомленні.
В НАБУ переконані, що ця ситуація – продовження свідомого тиску на слідство, оскільки за останні півроку Офіс генерального прокурора вдається до подібних дій не вперше.
Так, 10 вересня 2020 року НАБУ і САП за наявності обґрунтованих доказів скерували до генерального прокурора проєкт повідомлення про підозру чинному нардепу як ймовірному учаснику злочинної групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов’язків народних депутатів України. Проте генпрокурор із незрозумілих причин підписала підозру тільки 16 вересня. При цьому, зауважень до тексту підозри та викладених у ньому доказів не було, жодні зміни до поданого спочатку документа не вносилися.
Крім того, Офіс генерального прокурора, двічі, на думку слідства, безпідставно, відмовляв НАБУ у направленні документів для екстрадиції бенефіціарного власника ПАТ «ВіЕйБі Банк», підозрюваного у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку для ПАТ «ВіЕйБі Банк» у розмірі 1, 2 млрд грн. У червні і серпні НАБУ направляло в ОГП той же пакет документів, а в липні і листопаді цього року отримувало його назад з різними причинами відмов.
Крім того, в той час, як у справі про заволодіння майном Нацгвардії генпрокурор з незрозумілих причин і без попередження змінила прокурорів, у провадженні за формулою «Роттердам +» прокурора не змінюють, вказують в Бюро.
Як пише УП, НАБУ і САП повинні були оголосити підозру заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову.
- Раніше журналіст Юрій Бутусов повідомляв, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова відсторонила всіх чотирьох прокурорів САП від справи заступника голови Офісу президента Олега Татарова.
- НАБУ розслідує причетність Татарова до фальсифікацій експертизи у справі забудовника і колишнього народного депутата Максима Микитася.